Çakma Airpods nasıl anlaşılır?

Airdpods orjinal mi yoksa çakma mı nasıl anlayabiliriz, airpods orjinal olduğu nasıl anlaşılır?

Piyasada çakma Airpods bolluğu var, bir çok mecrada replika, sahte Airpods satıldığı söyleniyor. Peki Airdpods orjinal mi yoksa çakma mı nasıl anlayabiliriz, airpods orjinal olduğu nasıl anlaşılır?

Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods’un, Çin’li firmaların aslından ayırt edilemeyecek şeklinde klon üretim yapmasından dolayı piyasada çok sayıda sahtesi bulunuyor.

AirPods alırken ürünün yetkili satıcısından almaya dikkat edin. Sahte ürünlerle karşılaşma olasılığınızı bu şekilde en aza indirebilirsiniz.

Çakma Airpods nasıl anlaşılır?

Peki çakma Airpods‘u nasıl anlayabiliriz? İşte Airpods orjinal mi yoksa çakma mı anlayabilmenizi sağlayabilecek bir kaç ayrıntı.

Kutuyu inceleyin.

Sahte Airpods almamak için Kutuda yazanları dikkatle inceleyin. Yazım hataları, sözcükler arasında çift boşluk ve düşük kaliteli resimler, sahte ürünün işaretleridir.

Kutunun içerisinde birçok şey gerçeğini andırıyor olabilir, ancak yine belgelerdeki yazım hatalarını arayın. Apple’ın web sitesinde yazılı tüm aksesuarların kutuda olmasına dikkat edin.

Seri numarasını kontrol edin.

AirPods’un ve şarj kutusunun seri numarası aynıdır. Seri numarası kapağın alt tarafında bulunur.

çakma Airpods, sahte Airpods anlama,AirPods orjinallik,replika airpods

AirPods’unuz iOS aygıtınıza bağlıysa Ayarlar > Genel > Hakkında > AirPods bölümüne giderek de seri numarasını bulabilirsiniz.

Seri numarasını buraya tıklayarak Apple’ın sitesinden kontrol edebilirsiniz.

Eğer “Lütfen geçerli bir seri numarası girin.” hatası alıyorsanız Airpods ürününüz orjinal değildir.

‘Hey Siri’ Komutunu Kontrol Edin

Apple’ın H1 çipi ile birlikte AirPods Nesil 2 ve AirPods Pro cihazınız uzakta olsa bile ‘Hey Siri’ komutlarını otomatik olarak algılayabiliyor. Ucuz ve sahte cihazların pek çoğunda bu teknoloji kullanılamadığı için bu özelliğin kullanılabilir olup olmadığını kontrol edin.

Aktif Gürültü Engelleyici Özelliğini Kontrol Edin

AirPods Pro ile sunulan en önemli yeniliklerden birisi de aktif gürültü engelleyici özelliğidir.

Aktif Gürültü Engelleme (ANC) teknolojisi, ortamdan kaynaklanan istenmeyen sesleri engelleme işlevi gören cihaz ve sistemleri içermektedir. Aktif gürültü önleme (ANC) özelliği nedir, ne işe yarar, Aktif gürültü engelleme nasıl çalışır gibi detaylı bilgiler için buradaki yazımız okuyabilirsiniz.

Bazı taklit ürünler bu teknolojiyi taklit ediyor olsalar da bu, o kadar da kolay değil.

  • Şimdi bilgisayarınız ya da tabletinizden YouTube’a girin ve bu sırada kulaklığınız, iPhone’unuza takılı olsun.
  • Bunun ardından bilgisayarınızda, tabletinizde ya da başka bir cihazda aşağıdaki videoyu son ses açın. Bu sırada aktif gürültü engelleyici kapalı konumda olsun ve herhangi bir müzik çalmasın.
  • Videoyu açtıktan bir süre sonra aktif gürültü engellemeyi açık hale getirin.

Eğer cihazınız orijinal ise bu gürültü, çok önemli ölçüde yok olacaktır. Belirtmemiz gerekiyor ki cihazınız orijinal dahi olsa ses tam anlamı ile yok olmayabilir ancak neredeyse yok seviyesine indirgenecektir. Ancak cihazınız orijinal değilse bu gürültü neredeyse eskisi kadar devam edecektir.

Bağlantıyı Test Edin.

Çakma AirPods‘u Bluetooth ayarlarından bağlamanız, hatta bazılarını tek tek bağlamanız gerekiyor. Gerçek Airpods’ta böyle bir şey yok. Apple W1 çipi sayesinde gerçek Airpods‘u bağlamak için Bluetooth ayarlarına gitmeniz gerekmiyor.

Gerçek Airpods‘larda kulaklık ismini değiştirebiliyorsunuz, ayrıca Otomatik Kulak Algılama ayarını açıp kapayabiliyorsunuz.

Otomatik Kulak Algılama işlevi etkin haldeyken, kulaklığın birini çıkardığınızda müziğin duraklaması gerekiyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu