Sosyal Medya

Facebook Messenger Dondurma ve Silme İşlemi

Facebook hesabınızla tümleşik çalışan Messenger’ı artık kullanmak istemiyorsanız, Facebook Messenger dondurma ve silme işlemi nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

Facebook mobil uygulaması anlık mesajlaşmaları desteklemez. Anlık mesajlaşma için Facebook uygulamasının yanı sıra Facebook Messenger uygulamasını da indirmeniz gerekir.

Facebook Messenger, dünyanın en büyük sosyal ağlarından birisi olan Facebook’un mesajlaşma servisidir. Messenger, Facebook hesabınız ile giriş yaparak Facebook’taki arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır.

Facebook Messenger Dondurma

Facebook Messenger Dondurmak için öncelikle Facebook hesabınızı devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Facebook hesabını dondurmak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

Ayarlar > Facebook Bilgilerin yolunu takip ediniz. Bu bölümde “Dondurma ve Silme” seçeneğine tıklayınız.

Facebook Messenger Silme

Önünüze gelen sayfada “Hesabı Dondur” seçeneğini işaretleyip “Hesabı Dondurma İşlemine Devam Et” butonuna tıklayınız.

Facebook Messenger Silme

Belirtilmesi zorunlu olan ayrılma nedenlerinden bir neden seçiniz. Ayrılma nedeniniz seçenekler arasında yok ise “Diğer” yazısının altında yer alan kutuya ayrılma nedeninizi yazınız. E-posta alımını durdurma seçeneğini isteğinize bağlı olarak işaretleyebilir ya da geçebilirsiniz. “Dondur” butonuna tıklayınız.

Facebook Messenger Silme

Facebook Messenger Silme

Facebook hesabınızı dondurduğunuza göre sıra Facebook Messenger’a geldi. Facebook Messenger’ı devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

  • Facebook Messenger uygulamasını açınız.
  • Sol üst köşedeki profil fotoğrafınıza tıklayınız.
  • Yasal Bilgiler ve İlkeler” seçeneğine tıklayınız.
  • Messenger’ı Dondur” seçeneğine tıklayınız.
  • Şifrenizi giriniz ve “Devam et” butonuna tıklayınız.

Facebook hesabınızı geri açmak için kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak hesabınıza erişim sağlamanız yeterlidir. Bu işlem, Facebook Messenger hesabınız için de geçerlidir.

Son Güncelleme: 28 Ekim 2019

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu