Kablosuz Dosya Transferi Android Cihazlarda Nasıl Yapılır ?

Eğer mobil cihaz tercihinizi Android cihazlardan yana kullandıysanız bu işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerin esnekliği sayesinde birçok problemi teknik servise gitmeden kolayca kendi imkanlarınızla çözebiliyorsunuz. Android cihazlarda sıkça karşılaşılan bir problem de USB bağlantı problemleri. Kimi zaman Android cihazlarınızı bilgisayarınıza USB kablosu yoluyla bağladığınızda bilgisayarınız Android cihazınızı tanımayabiliyor ve sonuçta Android cihazınıza dosya gönderip Android cihazınızdan dosya alamıyorsunuz. Bunun yanında USB kablolar da sıkça arızalanabiliyor ve iş görmeyebiliyor. İşte bu durumlarda kablosuz dosya transferi pratik bir çözüm olabiliyor.

Kablosuz Dosya Transferi Android Cihazlarda Nasıl Yapılır

WiFi dosya transferi eğer Android cihazınızın USB bağlantısında veya USB kablosunda herhangi bir sorun olmasa da tercih edebileceğiniz bir dosya transfer yöntemi; çünkü bu yöntemle kablo bağlama derdinden kurtuluyorsunuz ve hareket özgürlüğü kazanıyorsunuz. Sonuçta daha hızlı bir şekilde dosya transfer işlemini başatabiliyorsunuz. Bu yazımızda WiFi dosya aktarımı Android cihazlarda nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Bu iş için Portal – Wifi File Transfers adlı ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulamadan faydalanacağız. Portal – Wifi File Transfers içerisinde herhangi bir kısıtlama içermiyor ve bilgisayarınıza herhangi bir Android dosya transfer programı kurmanızı gerektirmiyor. Portal – Wifi File Transfers toplu hale dosya ve klasör paylaşımı yapmanızı da mümkün kılmakta. Uygulamanın bir diğer güzel yönü de Android cihazınıza taşıdığınız fotoğrafları ve müzik dosyalarını galerinize ve müzik klasörünüze otomatik olarak kopyalaması. Bu sayede bu dosyaları kullanan uygulamalar yeni transfer ettiğiniz dosyaları kolayca bulabiliyor.

Android cihazınız ile bilgisayarınız arasında kablosuz dosya transferi yapabilmek için ilk olarak Portal – Wifi File Transfers uygulamasını Android cihazınıza bu bağlantıyı kullanarak indirin:

Portal – Wifi File Transfers İNDİR

Portal – Wifi File Transfers’i indirdikten sonra Android cihazınızda uygulamayı çalıştırın. Portal – Wifi File Transfers ile kablosuz dosya transferi yapabilmek için bilgisayarınız ile Android cihazınızın aynı kablosuz ağa bağlı olduğundan emin olun. Sonsrasında bilgisayarınızın internet tarayıcısında aşağıdaki adresi ziyaret edin:

https://portal.pushbullet.com/

1 2 3Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu