iPhone için Gizlilik Ayarları

iPhone için Gizlilik Ayarları

Gizlilik güvenlik açısından herkes için son derece önemli. Kullandığımız aygıtlarımızdaki bilgilerin, verilerin kullanılmasından çoğu kullanıcı endişe ediyor. Şimdi gizlilik için herkesin bilmesi gereken ayar ve ipuçlarını inceleyelim.

1. İnternet Tarayıcılar

Mobil cihazınızda internet kullanımı sırasında çerezler, ve tarayıcı geçmişini takip eden özellikler vardır. Bu özellikler daha kolay sıkça ziyaret edilen siteleri bulmak ya da hızlandırmak için yapılmıştır. Bunu kapatmak istiyorsanız;

Ayarlar > Safari > Takip Etme seçeneğini kapatın ve Çerezleri Engelle bölümüne girip istediğiniz ayarı seçebilirsiniz. Ardından Sahte Web Sitesi Uyarısı’nı açın.

Ayrıca Safari ayarlarının içinde Genel bölümünde Paralolar/Otomatik Doldurma bölümünden kaydedilen parolalarınızı ve kredi kartlarınızı düzenleyebilirsiniz.

2. Güçlü Şifre Oluşturun veya Dokunmatik Kimliği Etkinleştirin

Kötü niyetli kişilerin özel bilgilerinizi ele geçirmek için istediği ilk şey şifrenizdir. Basit 4 haneli şifre yerine ve daha uzun alfanümerik şifre oluşturabilirsiniz.

3. Konumunuza Erişimi Olan Uygulamalar

Bazı uygulamalar çalışması gereği sizin konumunuzu isterler. Bazıları ise isteğinize göre uygulamayı kullanırken konumunuza erişir. Bunları kontrol edebilirsiniz.

Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri bölümünden hangi uygulamaların konumunuza eriştiğini görebilirsiniz.

1 2Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu