Bluetooth Hoparlör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bluetooth Hoparlör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 1

Bluetooth Hoparlör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Taşınabilir portatif Bluetooth Hoparlör seçimi nasıl yapılmalıdır?

Bluetooth hoparlörler; cep telefonunun şarjını harcamayarak her yerde kullanabileceğiniz çok yüksek seviyede ses çıkaran cihazlardır. Taşınabilir Bluetooth bağlantılı hoperlör ile isterseniz cep telefonuna gelen çağrıyı  yanıtlayabilir, mikrofonu sayesinde telefonla konuşma yapabilirsiniz. Cep telefonunuz şarj halindeyken bile yanınızda kullanabilirsiniz.

Bluetooth hoparlör alırken dikkat edilecekler ile karşınızdayız. Kablosuzbağlantı sisteminin artık Teknolojik ürünlerin genelin bir standart olması ile büyük/küçük birçok cihaz kablosuz bağlantı teknolojisinden yararlanıyor. Bu cihazlardan son yıllarda en popüler olanları ise bildiğiniz gibi bluetooth hoparlörler.

Bluetooth Hoparlör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bluetooth hoparlör seçerken dikkat etmeniz gereken birçok faktör vardır. Bunlardan en önemli olanları doğal olarak ses kalitesi, taşınabilirlik ve dayanıklılık oluyor. Elbette diğer faktörler de önemli ama elinizdeki hoparlör kaliteli olmadıktan sonra, diğer özelliklerin pek de bir önemikalmıyor.

Ses kalitesi konusunda kendini kanıtlayan markalara güvenmek en doğru çözümlerden biriyken, bazı firmaların fiyat/performans ürünlerine bakmakta da fayda var.

İsterseniz gelin, hep beraber bu maddeleri inceleyelim.

Taşınabilirlik

Ses kalitesi ile beraber en önemli maddelerden biri kesinlikle taşınabilirliktir. Nasıl bir bluetooth hoparlör istiyorsunuz? Kimi markaların ürünleri bağlantı çeşidi olarak bluetooth desteklese bile taşınabilirlik anlamında size fayda sağlamayacaktır. Elbette bu modeller de aynı klasmana girse de, biz bluetooth hoparlör dediğimizde genel olarak taşınabilir cihazları kast ediyoruz.

Taşınabilir ve portatif ürünler sizin her ortamda rahat bir şekilde müzik dinlemenize veya film izlemenize olanak sağlayacaktır.

Ses kalitesi ve marka seçimi

Hoparlörler söz konusu olduğunda ses kalitesi ve marka ilişkisi genellikle doğru orantılı oluyor. Çünkü Harman Kardon, JBL gibi ses teknolojileri konusunda kendini kanıtlamış olan firmalar, bize sağlam bir deneyim sağlayabiliyorlar. Elbette sadece marka odağından gittiğimizde bir noktadan sonra fiyatların yüksekliğinden yakınmak da olası.

Bluetooth Hoparlör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düşük frekansları bozmadan size yüksek ses seviyelerinde veren bir hoparlör, kalite anlamında sizi mutlu edecektir. Çünkü elde edilen sesin temiz olması gerekiyor. İstediği kadar güzel görünsün ve mobil olsun yüksek düzeylerse ses bozulursa aldığınız deneyim hayli düşecektir.

Şarj süresi ve batarya tipi

Müzik dinlerken bir anda şarjın bitmesi kadar kötü bir senaryo olamaz. Bu yüzden seçiminizi doğru yapmanız gerekiyor. Eğer uzun saatler boyu cihazınızı kullanmak istiyorsanız daha geniş bir bataryası olan bir modeli seçmeniz doğru olacaktır. Şarj edilebilir pil ile satılan modeller bu konuda size doğru bir çözüm ortağı olabilir.

Dayanıklılık ve diğer özellikler

Ve elbette en önemli konulardan biri dayanıklılık. Aldığınız cihazı bol bol evden çıkarmak ve açık ortamlarda kullanmak istiyorsanız, suya ve darbelere karşı koruma sağlayan bir bluetooth hoparlör seçmenizde fayda var. Havuz, sahil gibi yerlerde dış etkenlere maruz kalıp bozulacak bir cihaz işinize yaramayacaktır.

Diğer özellikler ise doğal olarak sizin tercihlerinize göre şekillenecektir. NFC desteği, AUX girişi, microSD kart desteği, radyo gibi özelliklere görede tercihlerde bulunabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol