Bozuk Tuşu Olan iPhone’da Ekran Görüntüsü Alma

Bozuk Tuşu Olan iPhone’da Ekran Görüntüsü Alma

Bozuk tuşu olan iPhone’da ekran görüntüsü alma için Assistive Touch’ı kullanabilirsiniz. Fiziksel tuşları kullanmadan Assistive Touch sayesinde ekran görüntüsü alabilirsiniz.

iPhone’da ekran görüntüsü almak için Güç tuşu ve Home (Ana Ekran) tuş kombinasyonu, iPhone X’de ise Ses kısma tuşu ve Güç tuşu kullanılmaktadır. Ancak bu tuşlardan biri bozulduysa ekran görüntüsü alma işini nasıl yapacağız?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi iPhone’da Home tuşu veya kapatma tuşu arızalıysa Assistive Touch sayesinde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Fiziksel tuşları kullanmadan ekran görüntüsü alabilmek için öncelikle Assistive Touch’ın aktif edilmiş olması gerekmektedir.

Bozuk Tuşu Olan iPhone’da Ekran Görüntüsü Alma Nasıl Yapılır?

iPhone’da Assistive Touch sayesinde donanımsal buton kullanmadan ekran görüntüsü alabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

Öncelikle işe Assistive Touch’ı aktifleştirmekle başlayalım. Bunun için;

1 Ayarlar > Genel > Erişebilirlik > AssistiveTouch yolunu izleyin.

Bozuk Tuşu Olan iPhone'da Ekran Görüntüsü Alma

2 Bu alanda AssistiveTouch özelliğini aktif hale getirin.

Şimdi ekran görüntüsü alma işlemi için işlev ayarlarına bakalım.

3 Özel eylemler sekmesi altında yer alan Tek Dokun, Çift Dokun, Uzun Bas veya 3D Touch seçeneklerinden birine Ekran Görüntüsü alma işlevini ekleyebilirsiniz.

Bozuk Tuşu Olan iPhone'da Ekran Görüntüsü Alma

Örneğin “Çift Dokun” seçeneğini seçtiğinizde, iPhone ekranında yer alan AssistiveTouch düğmesine 2 kez üst üste dokunduğunuz zaman ekran görüntüsü alacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap