Çalınan İnstagram Hesabını Tekrar Geri Alma İşlemi

Instagram hesabına giriş yapılamıyor yada Instagram hesabı hacklendi ise Çalınan İnstagram Hesabını Tekrar Geri Alma İşlemi ‘ni bu yazımızda anlatacağız..

Instagram hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınız halde hesabınıza ulaşım sağlayamıyorsanız, Instagram hesabı başkasının eline geçmiş, Instagram hesabı hacklenmiş olabilir.

Instagram hesabınızı farklı şekillerde çaldırabilirsiniz. Bunlar arasında en yaygın olanları;

  • Telefonunuzda yer alan keyloger ve trojen gibi virüs olarak bilinen yazılımlar.
  • Bilgisayarınıza sızmış olan zararlı yazılımlar.
  • Fake sitelerden login yapmak.
  • Üçüncü parti yazılımlar.

Eğer hesabınız çalındıysa bu durumda hesabınızı geri alabilmek için kendinize bir yol belirlemeniz gerekiyor.

Instagram çalınan hesap geri alma formu Türkiye’ninde içinde bulunduğu bir çok ülkede kaldırıldı.

Hesabınızın başkasının eline geçtiğini düşünüyorsanız ve eğer Instagram hesabınıza giriş yapabiliyorsanız Instagram hesabını güvende tutmanıza yardımcı olması için;

1- Öncelikle buraya tıklayarak hemen şifre yenileme ekranına girin ve şifrenizi güçlü bir şifre kullanarak değiştirin. (Yardım için bakınız : Hesaplarınız için Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur?)

2 – Giriş yaptıktan sonra buraya tıklayarak şüpheli üçüncü taraf uygulamaların hesabınıza erişimini iptal edin

3 – Ek bir güvenlik önlemi olarak Instagram iki faktörlü kimlik doğrulamasını mutlaka kullanın. (Bakınız : Instagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır ?)

Çalınan İnstagram Hesabını Tekrar Geri Alma İşlemi

Eğer çalınan Instagram hesabına giriş yapamıyorsanız;

1- Mobil cihazınızda Instagram uygulamasını açın ve Giriş ekranında, Giriş Yap kısmı altında Giriş yapmayla ilgili yardım al seçeneğine dokunun.

2 – Kullanıcı Adı veya E-posta Kullan’a dokunduktan sonra kullanıcı adınızı veya e-postanızı girin. Instagram hesabınızı çalan kişi büyük ihtmalle kullanıcı adınız değiştirmiş olabilir.

Yeni kullanıcı adınızı öğrenmek için sizi takip eden bir arkadaşınıza başvurun arkadaşınız profilinizin kullanıcı adı değişmiş halini göreceklerdir. Yeni kullanıcı adınızı bulduğunuzda kullanıcı adı veya e-posta kısmını doldurun. Giriş bağlantısı gönder dediğiniz zaman kayıtlı mail adresinize kurtarma linki gönderilecektir.

3 – Çalınan İnstagram Hesabını Tekrar Geri Alma için yukarıda bahsettiğimiz işlemleri yaparak başarılı olamadıysanız,  “Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?” kısmına girin.

Çalınan İnstagram Hesabını Tekrar Geri Alma İşlemi

Bu kısımda, Instagram siz olduğunuzu teyit etmek için bazı bilgiler soracaktır. Doğru şekilde doldurun. Doldurduktan sonra formu gönderin ve cevap beklemeye başlayın. Tahmini olarak 1-2 gün içinde en geç dönüş alacaksınız ve kayıt olduğunuz e-posta adresine şifre sıfırlama bağlantısı gönderilecektir.

 

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol