Cep Telefonundan Güvenlik Kamerası İzleme Nasıl Yapılır

Bu yazımızda Cep Telefonundan Güvenlik Kamerası İzleme Nasıl Yapılır, cepten ve ve iş kamerası nasıl izlenir anlatacağız.

Ev ve işyerlerinde güvenlik ve tedbir amaçlı kullanılan güvenlik kameraları, teknolojik gelişimlerle birlikte bir alana bağlı olmaksızın farklı nokta ve farklı cihazlardan rahatlıkla izlenebilmektedir.

Cep Telefonundan Güvenlik Kamerası İzleme Nasıl Yapılır ?

Güvenlik kameralarını izlemek için 2 yöntem kullanılabilir.

Cep telefonundan Web tarayıcı ile Güvenlik Kamerası İzleme

Bu yöntemle hem bilgisayarınızdan hemde mobil cihazınızdan herhangi bir program yada uygulama kurmadan iş ve ev güvenlik kamerası izleyebilirsiniz.

Bilgisayar yada Cep telefonunda web tarayıcı ile güvenlik kamerası izleyebilmek için öncelikle  güvenlik kamerasını izleyebilmek için son sürüm, uyumlu tarayıcı kullanılmalıdır. Son sürüm tarayıcılar genellikle güvenlik kamerası sistemlerine tam uyum sağlayabilmektedir. Fakat eski sürüm bir tarayıcı kullanılacaksa, tarayıcı ayarlarından ActiveX Denetimine izin verilmelidir.

Bu ayarlardan sonra güvenlik kamerası sistemine ait IP ve port numarası, tarayıcının adres çubuğuna girildikten sonra kameraya ait şifre ile giriş yapılarak bilgisayar veya cep telefonundan kamera izleme yapılabilmektedir.

Güvenlik Kamerası İzleme Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonunuza kuracağınız bir uygulama ile güvenlik kamerası takibi yapabilirsiniz.

Cep telefonundan Uygulama ile Güvenlik kamerası izleme

Güvenlik kameralarının akıllı bir cihaz (cep telefonu, tablet vb.) üzerinden izleme yapılacağı durumlarda, cep telefonu kamera izleme programı uygulamaları kullanmak gerekebilmektedir. Cep telefonları için özel olarak üretilmiş bu uygulamalar, güvenlik kamerası izlenmesini daha kolay ve işlevsel hale getirebilmektedir.

Akıllı cihazlarda yüklü bulunan işletim sistemine (IOS, Android) göre değişiklik gösteren güvenlik kamerası cep telefonu programları, sanal mağazalar(AppStore, Google Play) üzerinden yüklenebilmektedir.

# Öncelikle kameralarınızın takılı olduğu kamera kayıt cihazı için gerekli olan cep telefonu izleme yazılımının ismini öğrenmeli ve buna göre uygulamayı indirmelisiniz.

# Kamera kayıt cihazının bağlı olduğu Adsl modem statik ip adresini öğrenmelisiniz. Bunun için Lan IP, MAC ADRESİ, Modem İp öğrenme yazımıza bakabilirsiniz.

# İp adresimizi öğrendikten sonra cep telefonumuza indirdiğimiz kamera izleme yazılımını açıp gerekli ayarları yaptıktan sonra güvenlik kameralarımız görüntülerini cep telefonumuzdan izleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu