1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Hotmail Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Hotmail Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Hotmail Hesap Silme Nasıl Yapılır

Bu yazımızda Outlook ve Hotmail Hesap Silme, Microsoft hesap kapatma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Yeni bir e-posta hesabı kullanıyosanız daha önceden açmış ve kullanmış olduğunuz outlook yada hotmail hesabınıza ihtiyacınız kalmamış olabilir ve outlook ve hotmail hesabını kapatmak isteyebilirsiniz.

Hotmail hesap silmeden önce dikkat etmeniz gerekenler;

  • Eğer hesabınızda bakiye varsa bu bakiyeyi kaybedebilir ve Office365, Xbox ve OneDrive aboneliklerinize erişemeyebilirsiniz. Bu yüzden abonelik ya da bakiye olmadığından emin olana kadar hesabınızı kapatmayınız.
  • Hotmail, Outlook.com ve OneDrive’a erişemeyeceksiniz. Bu durumda depoladığınız hiçbir postayı, belgeyi ya da fotoğrafı göremeyeceksiniz. Bu yüzden hesap silmeden önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.
  • Sileceğiniz hesap bir cihaza bağlıysa, bu cihazları farklı bir hesaba aktardığınızdan emin olun. Çünkü Windows Phone, Windows 8.1, Xbox konsolları, Surface cihazlar Microsoft hesabıyla çalışırlar.
  • Sileceğiniz Hotmail hesabını kullanarak satın alınan ya da indirilen oyunlar, uygulamalar ve yazılımlar yeniden yüklenmeyecek ve bazı özellikleri çalışmayacaktır.
  • Bu hesabı kullanarak nerede oturum açtıysanız bu konumlardaki verilere ulaşamayacaksınız.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak Hotmail hesap silme işlemini tavsiye ediyoruz.

Hotmail Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Outlook  yada Hotmail hesabını kapatmak için öncelikle e-posta adresimiz ve şifremizle Hotmail hesabımıza giriş yapın. Ardından Hotmail Hesap Silme işlemleri için aşağıdaki adımları tekip ediniz.

Buraya tıklayarak hotmail hesap kapatma bağlantısına gidin. Karşımıza çıkan kısımda eğer varsa telefon, sms, arama veya başka bir hesabınız ilişkili ise onu yazın ve ardından kod göndere basın.

Hotmail Hesap Silme Nasıl Yapılır

Mail adresine yada telefonunuza gelen kodu güvenlik kodu alanına yazınız.

Hotmail Hesap Silme Nasıl Yapılır

Güvenlik Kodunu yazdıktan sonra göndere tıklayın.

Hotmail Hesap Silme Nasıl Yapılır

Bu kısmı Hayır teşekekkürler diyerek geçebilirsiniz.

Hotmail Hesap Silme Nasıl Yapılır

İlerleyelim.

Hotmail Hesap Silme Nasıl Yapılır

Buradaki onay kutularının tamamını işaretleyin ve “nedenim listede yok”u seçerek HESABI KAPATILMAK ÜZERE İŞARETLE butonuna tıklayın.

Hotmail Hesap Silme Nasıl Yapılır

Hesabınızın hangi tarihte kapatılacağına dair bir uyarı alacaksınız ve outlook hotmail hesap silme işlemi bu şekilde sona erdi.

Hotmail Hesap Silme Nasıl Yapılır

Hotmail hesabınızı sildikten sonra yani devre dışı bıraktıktan sonra tam olarak (30) gün süre ile girmemeniz gerekmektedir. Eğer hesabınıza giriş yaptığınız taktirde tekrar aktif olacaktır ve tekrar girdiğiniz için’de hesabınızı tekrardan silmeniz gerekecektir.

Outlook Hotmail hesap kapatma ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum yerine yazabilirsiniz.

Yorum Yap

] }

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Telefonumda bir kaç sorunum vardı teknolojidolabi.com sitesi sayesinde bu sorunlardan kurtuldum Teşekkürler.

Bir cevap yazın