Chrome için en iyi VPN Eklentileri

Chrome için en iyi VPN eklentileri yazımızda Google’ın Chrome tarayıcısı ile birlikte kullanabileceğiniz en iyi VPN eklentilerini listeleyeceğiz.

VPN sadece sansürü aşmak için kullanılan bir araç değil. Kısaca VPN, bağlantınızı güvenli hale getirir ve herhangi bir ağa bağlanırken sizin bağlantınızı şifreler ve kimliğinizin bulunamamasını sağlar.

VPN sistemi gönderdiğiniz, aldığınız tüm verileri kendisi şifrelediğinden 3. şahısların ne yaptığınızı görmesine izin vermeyen bir güvenlik sistemi olarakda kullanılabilir.Bu nedenledir ki firmalar ve bankalar, farklı mekânlardaki çalışanlarıyla/ofisleriyle bağlantı kurmak için VPN hizmetini kullanırlar. Böylelikle, kilometrelerce ötedeki kişilerle bile, şirket içerisinde kurdukları ağ kadar güvenli bir şekilde bağlanırlar.

VPN’in faydaları hakkında daha detaylı yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Chrome ile gezinirken kendinizi korumanızın en iyi yolu VPN kullanmaktır. VPN servisleri IP adresinizi gizleyerek internet aktivitelerinizi şifrelerler.

Bir çok VPN servisi içerisinde gizlilik ve güvenliğinizi sağlamak için gerekli en iyi Chrome VPN eklentilerini sizler için derledik.

Chrome için en iyi VPN Eklentileri

NordVPN

En çok tavsiye ettiğimiz VPN, NordVPN’dir. 62 ülkede 5.200’den fazla sunucusu var ve Netflix ve diğer akış hizmetleriyle çalışıyor. Chrome uzantısını buradan indirebilir, hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Web trafiğini tarayıcı üzerinden korumak için kullanmaya başlamak için bağlanacağınız bir sunucu seçebilirsiniz. Önereceğimiz basit, kullanımı kolay bir araçtır.

Ayrıca, altı eşzamanlı bağlantı kurma özelliği sayesinde hesabınızı ailenizle paylaşmayı seçebilir. Telefonunuza, tabletinize veya bilgisayarınıza bir VPN eklemek için ek uygulamalardan birini kullanabilirsiniz.

ExpressVPN

Favori VPN’lerimizden bir diğeri de ExpressVPN ve mevcut bir Chrome uzantısına sahip. ExpressVPN ile 94 ülkede 2.000’den fazla sunucusu olan global bir VPN ağına erişebileceksiniz. Bu sunucuların da oldukça hızlı oldukları biliniyor.Aynı anda üç bağlantı sunar ve mobil cihazların yanı sıra bilgisayarlar ve hatta yönlendiriciniz için de kullanılabilir uygulamalar vardır.Güvenilir ve kullanımı kolaydır, tavsiye edebileceğimiz iyi bir VPN Chrome uzantısı dır.

TunnelBear VPN

TunnelBear, kullanmaktan zevk aldığımız temiz, basit bir Chrome uzantısı sunar. Burada belirtilen diğerleriyle aynı şekilde çalışır.

TunnelBear’da yalnızca 22 ülke var, bu yüzden sizin için çalışıp çalışmadığı, onu kullanmak istediğinize bağlı olabilir. Ancak mevcut ülkeler en popüler olanlar arasındadır; gerektirir.Bununla birlikte, bir kerede beş cihaza kadar bağlanabilme olanağınız olacak. Ayrıca PC ve Mac yazılımına ek olarak kullanılabilen mobil uygulamalar da mevcut.

Windscribe

Windscribe, reklam ve izleyici engelleyicileri de karışıma ekleyen ücretsiz Chrome uzantısı sunar.

Windscribe’nin, erişmeye çalıştığınız web sitesine dayalı bir sunucu konumu seçecek olan Cruise Control özelliğini seviyoruz. Kullanışlı olabilecek çeşitli özelleştirilebilir gizlilik özellikleri de var.Ücretsiz sürüm, Sınırsız sürümde 50’ye karşı 11 konum sunar. Bu nedenle önce Sınırlı sürümünü denemeye karar verirseniz bazılarının eksik olduğunu görebilirsiniz.

Zenmate

Son önerimiz, tek tıklamayla kolayca bağlanma özelliğine sahip Chrome uzantısı da sunan Zenmate. Zenmate, planlarından birine kaydolduğunuzda. Sınırsız kullanımla 30’dan fazla ülkede yüksek hızlı sunuculara sahiptir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu