En iyi ETS 2 Modları

En iyi ETS 2 Modları

Tır simülasyon oyunları denildiğinde akla ilk gelen Euro Truck 2 Simulator için en iyi En iyi ETS 2 Modlarını bir araya getirdik.

Euro Truck 2 Simulator oyunu gelişen grafikleri, haritaya eklenen yeni şehirleri ve birçok yenilikleri ile üm simulasyon severlerin keyifle oynadığı oyunların başında geliyor.

Oyun kendi başına keyifli bir sürüş yapmanızı sağlasa da, en iyi ETS 2 modları ile uzun yol maceralarınızı daha da keyifli hale getirebilirsiniz.

ETS 2 Modları nasıl yüklenir?

Euro Truck 2 Simulator’e mod eklemeden önce oyunun kapalı olmasına dikkat ediniz.

  • Aşağıda size vereceğimiz en iyi ETS 2 modlarından birini indirin.
  • Herhangi bir klasöre girin ve soldaki listeden Belgeler’i seçin.
  • Önce Belgeler içerisindeki Euro Truck Simulator 2 klasörünü açın, ardından Mod klasörüne girin.
  • İndirdiğiniz mod klasörünü açın. İçerisindeki “.scs” uzantılı dosyayı Mod klasörü içine atın.
  • Euro Truck Simulator 2’yi çalıştırın.
  • Açılış ekranından kendi profilinizi seçin ve Profil Düzenle seçeneğine tıklayın.
  • Sağdaki Modlar bölümünden yeni eklediğiniz modu yanındaki kutucuğa tıklayarak aktifleştirin.
  • Uygula dedikten sonra yeni mod ile beraber uzun yol seferlerine devam edebilirsiniz.

En iyi ETS 2 Modları

TruckersMP

Kuşkusuz en popüler ETS 2 modu TruckersMP. Diğer oyuncularla beraber çevrimiçi tır sürme deneyiminizi yaşatan bu mod ile, yollarda gerçek sürücülerle karşılaşabilir ve hatta telsiz ile sohbet bile edebilirsiniz. Yaklaşık 3 milyon kullanıcısı olan mod, günün her saatinde anlık en az 3-4 bin oyuncuya sahip. Dolu sunucularda, gerçek oyuncularla ETS 2 keyfini yaşayabilirsiniz.

Bu modu oynamak için oyun içerisinden yeni bir profil açmanıza da gerek yok. Mevcut profilinizin tüm bilgileri ETS 2 TruckersMP moduna aktarılıyor. Sadece modun sitesinden bir üyelik oluşturmanız gerek. Üyelik oluşturduktan sonra modu indirebilirsiniz. TruckersMP kendi Kurulum Sihirbazı’na sahip. İndirdiğiniz dosyadan direkt kurabilirsiniz. Giriş yapmak için de masaüstündeki simgesine tıklamanız gerekiyor.

Otobüs Modu

Euro Truck Simulator 2’de sadece tır değil, isterseniz otobüs de sürebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey herhangi bir otobüs modelini mod olarak indirerek oyuna eklemek. Piyasadaki otobüs oyunları gibi detaylar içermese de, gerçekçi tasarımı ve sesi ile çok keyif alacağınız kesin. Modu ekledikten sonra otobüsleri galerilerden satın alabilirsiniz. İş almak için şirketlere gitmeniz yeterli.

Trafik paketleri

Oyunun orjinal halinde trafikte sürekli aynı arabalar var. Bu durum da oyunun gerçekçiliğini olumsuz yönde etkiliyor. Ancak internetten de bulabileceğiniz birçok trafik paketi ile Citroen, BMW, Mercedes ve hatta Ferrari’ye kadar birçok farklı modeli oyuna ekleyebilirsiniz. Özellikle gerçekçiliğe önem veren oyuncuların bu modlardan birini mutlaka yüklemesini tavsiye ediyoruz.

Gerçekçilik üzerinden devam edelim. Bildiğiniz gibi oyunun orjinal halinde yoldaki tırlar genel olarak tek tip. Daha doğrusu çok fazla renk çeşitliliği yok. Ancak BDF Trafik Renk Paketi modu veya farklı renk paketleri ile trafikteki araçların renk çeşitliliğinin artmasını sağlayabilirsiniz. Modların güncellemelerini de kontrol ederek, oyununuza sürekli yeni renk ve araç tipleri ekleyebilirsiniz.

Gerçek ses paketleri

Euro Truck Simulator 2 yapımcıları ses konusunda oldukça hassas. Oyuna ekledikleri tır sesleri için bizzat gerçek tır kullanıyorlar. Hatta yukarıdaki videodan da bu seslerin nasıl kaydedildiğine bakabilirsiniz. Ancak her tır için bu geçerli değil. Ses paketleri ile silecek seslerinden, retarder seslerine kadar birçok hareketin gerçek sesini elde edebilirsiniz. Gerçekçiliği zirveye çıkartmak için en iyi modlardan biri.

Gerçekçi ışık görünümü

Eğer daha önce herhangi bir ışık modu kullanmadıysanız, geceleri yollarda ışıkların gerçeklikten uzak olduğunu görebilirsiniz. Örneğin aniden karanlığa geçme veya bir lambanın bile, yolu tamamen aydınlatması gibi. Ancak AI Realistic Lights ETS 2 modu ile ışıkları gerçeğe daha yakın yapabilirsiniz. Lambalar sadece aydınlatması gerektiği kadar aydınlatıyor. Geceleri karanlık ve ışık geçişleri de gerçeğe çok daha yakın oluyor.

ProMods harita paketleri

Oyun zevkinizi başka bir çıtaya çıkartan ProMods, haritaları ile en popüler ETS 2 modları arasında yer alıyor. Gerçekçi ve daha detaylı yollar, dar veya geniş şehir içi yolları ile dikkat çekiyor. Bu mod ile Avrupa ve İngiltere’den sıyrılıp, Filistin hatta İsrail’e kadar gidebilirsiniz. Haritalar aynı zamanda çoklu oyuncu desteği de alıyor. Yani TruckersMP modu ile ortak da kullanabileceksiniz.

Google Haritalar modu

Sinagrit Baba’nın yapımcısı olduğu Google Haritalar modu, oyun içi navigasyonu tamamen gerçekçi bir hale getiriyor. Oyunda zaten şu anda sesli navigasyon bile yer alıyor. Ancak konsoldaki navigasyon gerçeklikten biraz uzak. Bu mod ile arabalarımızda kullanmaya alıştığımız navigasyonu, ETS 2’de de kullanabiliyorsunuz.

Kış Modu

Froxy yapımı kış modu neredeyse 4-5 yıldır en çok kullanılan ETS 2 modları arasında yer alıyor. Açık hava, kapalı hava ve yağmurlu havalara ek olarak artık kara kışta da tır sürebilirsiniz. Modun en güzel yanı ise gerçekçiliği. Gerçek hayatta karda araba sürerken yaşadığınız kayma, patinaj vb. tüm olumsuz şartlar bu oyun modunda da var.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol