Bilgisayar

En iyi Ücretsiz PDF Düzenleme Aracı

PDF belgelerini oluşturabileceğiniz, düzenleyebileceğiniz ve görüntüleyebileceğiniz en iyi Ücretsiz PDF düzenleme aracı.

PDF belgelerini oluşturabileceğiniz, düzenleyebileceğiniz ve görüntüleyebileceğiniz bir çok PDF uygulaması mevcut. Bu yazımızda PDF araçları arasından sizler için seçtiğimiz en iyi PDF düzenleyicileri listeleyeceğiz.

Smallpdf Online PDF Editor

pdf metin düzenleme araçları

İnternet ortamında çevrimiçi PDF editörü arayanlar için oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebileceğim Smallpdf servisinde, PDF dosyasına metin ekleyip çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda eğer istenirse PDF dosyasına imza da ekleyebiliyorsunuz. Dosya üzerinde işlem yapıldıktan sonra, bilgisayara indirildiğinde herhangi bir filigran da bulunmuyor. Bilgisayardan ya da akıllı telefon üzerinden kullanılabilen uygulama ile PDF dosyasını; sıkıştırabilir, kesip birleştirebilir, word dokümanına dönüştürebilir veya ppt,jpg formatlarına çevirebilirsiniz.

Sejda PDF Editor

pdf metin düzenleme araçları

Sedja PDF editörünü kullanmak için bilgisayara herhangi bir uygulama kurmaya gerek kalmıyor.

PDF dosyalarınıza hızlıca görsel, yazı, şekil ya da imza ekleyebileceğiniz Smallpdf oldukça başarılı bir uygulama ve en iyi PDF düzenleme programları arasında yer alıyor. Tamamen ücretsiz olan programa farklı kaynaklardan aktarım yapmak da mümkün olurken, eksik noktaları da var.Örneğin var olan yazıları değiştirmenize izin vermiyor ve her bir saatte en fazla 2 PDF dosyasını düzenleyebiliyorsunuz. Bunları göz ardı ederseniz Smallpdf işinizi fazlasıyla görecektir.

PDFescape Online PDF Editör

pdf metin düzenleme araçları

PDFFescape oldukça fazla özellik barındıran çevrimiçi bir PDF editörü. 100 sayfayı geçmeyen veya 10 MB altındaki dosyalarda tamamen ücretsiz çalışan bir servis. PDFescape’de pek çok başarılı özellik bulunuyor.

PDF-XChange Editor

pdf metin düzenleme araçları

Oldukça kullanışlı olan PDF-XChange sayfa biçimlendirme, belgeyi resim olarak dışa aktarma, metin çıkartma, 256bit AES şifreleme desteği, özelleştirilebilir ara yüz ve daha fazlasına sahip hafif ve hızlı bir PDF okuyucusu.

FormSwift’s Free PDF Editor

pdf metin düzenleme araçları

Çevrimiçi olarak kullanılabilen FormSwift PDF editörü, diğer servislerin yanında oldukça basit olması yanında aynı zamanda işlem için herhangi bir hesap oluşturulmasına da gerek bulunmuyor. Bu serviste, üzerinde çalışılacak olan PDF dosyası çevrimiçi arayüzden FormSwift sayfasına yüklenip site üzerinde istenilen değişiklikler yapılıyor. Kullanımı oldukça kolay olan serviste, daha önceden yüklenen PDF dosyasına imza, fotoğraf veya şekiller eklenebiliyor. Dosyaya son şekli verildikten sonra bilgisayara indirildiğinde, kullanılan servisin filigran’ının bulunmaması avantajları arasında geliyor.  FormSwift servisinin dezavantajları arasında metin dosyaları üzerinde işlem yapamamasını sayabilirim.

Inkscape

pdf metin düzenleme araçları

Özellikle fotoğraf düzenleme konusunda oldukça popüler olan Inkscape servisi aynı zamanda PDF dosyaları üzerinde de oldukça başarılı. Inkscape ile PDF dosyalarının yazılarını değiştirebilir, grafiklerle oynama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu