Sosyal Medya

Facebook Arkadaşlık İstekleri İpuçları

Facebook arkadaş ekleme, spam arkadaşlık isteklerini bildirme, yabancılardan gelen arkadaşlık isteklerini engellleme, Arkadaş listesini gizleme yada arkadaş harekatlaerini listeleme ilgili tüm sorularınızın yanıtlarını Facebook Arkadaşlık İstekleri İpuçları ‘ndan bulabilirsiniz.

Facebook Arkadaşlık İstekleri İpuçları

En popüler sosyal paylaşım araçlarından birisi olan Facebook, yeni özelliklerle büyümeye devam ediyor. Facebook kullanıyorsanız istediğiniz bir Facebook kullanıcısına arkadaşlık isteği gönderebilir ve arkadaş olarak ekleyebilirsiniz. Ya da arkadaşlarınızı ekleyerek zaman tünelini görebilir ve paylaştıklarını izleyebilirsiniz.

Bu yazımızda Facebook Arkadaşlık İstekleri İpuçlarını sizlere sunacağız.

# Facebook Arkadaş ekleme Nasıl Yapılır ?

Facebook’a giriş yaptığınızda, bekleyen tüm arkadaşlık isteklerini sağ üstteki Arkadaşlar simgesinden görebilir  ve arkadaş eklemek için Onayla yada reddetmek için İsteği Sil butonuna tıklayabilirsiniz.Arkadaşlık isteğini geri çevirdiğinizde karşı tarafa bilgi  verilmez.

Bunun dışında, tanıdığınız kullanıcıları arayarak profillerini ziyaret edebilir, isminin hemen yanında bulunan Arkadaş Ekle butonuyla istek gönderebilirsiniz.

Facebook Arkadaşlık İstekleri İpuçları

 

Haber Kaynağı’nızı gereksiz paylaşımlarla dolduran, ancak listenizden çıkaramadığınız kişiler için ise bu kişinin profiline girdikten sonra üst bölümde bulunan Takiptesin butonuna tıklayıp Takibi Bırak seçeneğine seçerek bu kullanıcının paylaşımlarını görmekten kurtulabilirsiniz.

Facebook Arkadaşlık İstekleri İpuçları

# Facebook Spam Arkadaşlık İsteklerini Bildirme

Bir arkadaş talebini sildiğinizde halen bu kişi size istek gönderiyorsa bu durumdan kurtulmak için Spam olarak işaretle düğmesini kullanabilir ve bu sayede o kişiden gelebilecek diğer istekleri engelleyebilirsiniz.

Facebook Arkadaşlık İstekleri İpuçları

# Facebook Yabancılardan Gelen Arkadaşlık İsteklerini Engelleme

Facebook’ta size arkadaşlık isteği gönderebilecek kişileri sınırlandrıabilirsiniz. Bunun için sağ üstteki Arkadaşlar > Ayarlar butonuna tıklayın ve açılan pencereden Herkes veya Arkadaşlarımın arkadaşları seçeneklerinden birini işaretleyin.

Facebook Arkadaşlık İstekleri İpuçları

# Facebook Gönderilen Arkadaşlık İsteklerine nasıl bakılır?

Daha önce göndermiş olduğunuz arkadaşlık isteklerini görmek veya bunları iptal etmek istiyorsanız, Arkadaşlar butonuna tıkladıktan sonra Arkadaşlarını Bul butonuna tıklayın. Açılan sayfanın üst kısmında bulunan Gönderilen İstekleri Gör butonuna tıklayarak göndermiş olduğunuz isteklerin listesine ulaşabilirsiniz.

Facebook Arkadaşlık İstekleri İpuçları

#Facebook Arkadaş Listenizi  kimlerin göreceğini ayarlama

Sağ üstte bulunan ok işaretine tıkladıktan sonra Hareketler Dökümü seçeneğine gidin ve açılan sayfada soldaki menüyü genişleterek Arkadaşlar bölümüne gidin. Tekrar sağ üstte bulunan Arkadaş listeni kimler görebilir? Bölümündeki listeyi genişleterek listenizin kimler tarafından görülebileceğini ayarlayabilirsiniz.

Facebook Arkadaşlık İstekleri İpuçları

# Facebook Arkadaş Hareketlerini Kimlerin Görebileceğini Ayarlama

Bu alanın hemen sağında bulunan butona tıklayarak da Arkadaş hareketlerinizin nerede çıkabileceğini ayarlayabilmeniz mümkün.

Facebook Arkadaşlık İstekleri İpuçları

Son Güncelleme: 12 Mayıs 2020

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu