Galaxy Grand Prime Nasıl Root Yapılır?

Galaxy Grand Prime Nasıl Root Yapılır

* Öncelikle bu bağlantıdan  zip uzantılı  dosyayı  indirin. (Sadece SM-G530F modeli içindir). Root için gerekli olan dosyalar zip uzantılı dosyada mevcuttur.

* Zip dosyasını masaüstü veya herhangi bir klasöre çıkartın.

* Cihazınızı kapatın. Kapattıktan sonra “Güç + Ev (Home) + Ses Kısma” tuşlarına aynı anda basın. Download Mode açılacaktır. Ses açma tuşuna basarak devam edin.

* Odin programını çalıştırın ve cihazınızı USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Bilgisayarınız gerekli sürücü yüklemelerini yaptıktan sonra Odin programı cihazınızı tanıyacaktır.

* Odin programı cihazınızı tanıyacaktır. Tanıdıktan sonra Odin programından “PDA”  kısmından masaüstüne veya  klasöre çıkardığımız “CF-Auto-Root-fortunalte-fortunaltedx-smg530f.tar.md5″ uzantılı dosyayı seçin.

* Yukarıdaki işlemler tamamsa “START”  butonuna nasıp kurulumu başlatabilirsiniz. Kurulum tamamlandıktan sonra cihazınız yeniden başlayacaktır.

* Cihazınız yeniden başladıktan sonra menüden SuperSU uygulamasını bulun ve çalıştırın. Uygulamaya ait bir güncelleme varsa güncelleyecektir.

* Eğer menüde SuperSU uygulamasını göremiyorsanız bu bağlantıyı kullanarak Google Play Store’dan yükleyebilirsiniz.

* Cihazınızın rootlu olduğu konusunda bir şüpheye düştüyseniz bu bağlantıdaki uygulamayı cihazınıza yükleyerek doğrulama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu