GM 5 Plus Pil Yüzdesi Gösterme

GM 5 Plus Pil Yüzdesi Gösterme

General Mobile5 Plus akıllı telefonlar pil yüzdesi gösterimi kapalı olarak gelmektedir. Telefonuda pil durumunu yüzde olarak görmek istiyorsanız GM 5 Plus pil yüzdesi gösterme nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

General Mobile GM 5 akıllı telefonda varsayılan ayar olarak pil yüzdesi gösterilmemekte. Ama bu yok anlamına gelmiyor. Eğer telefonunuzda pilin yüzde kaç kaldığını her zaman görmek istiyorsanız bu mümkün. Bu ayar biraz derinlere saklanmış olsa da pil yüzdesini açabilirsiniz.

Eğer bir General Mobile 5 Plus kısa ismi ile gm 5 plus kullanıcısıysanız ve kullanmış olduğunuz akıllı telefonunuzun üst kısmında pil yüzdesi gözükmüyor diye şikayetçiyseniz, bu sorununuzu basit bir ayar ile ortadan kaldırabilirsiniz. Peki pil yüzdesi nasıl açılır ? nasıl gösterilir ?  hazırsanız  görelim.

GM 5 Plus Pil Yüzdesi Gösterme Nasıl Yapılır ?

General Mobile GM 5 Plus akıllı telefonda pil yüzdesini açmak için bildirim çubuğunu aşağıya doğru çekip ekranın üstündeki Ayarlar simgesine 5-6 saniye basılı tutun ve bırakın.

GM 5 Plus Pil Yüzdesi Gösterme

Sistem arayüzü ayarlayıcısı aktif hale gelecek ve otomatik olarak telefonunuzun ayarlar bölümü açılacaktır.

2 Karşınıza çıkan ekranda “Sistem Arayüz Ayarlayıcısı > Durum çubuğu” yolunu izleyin. Sonrasında ise ekranın alt bölümünde bulunan “Pil” yazısına dokunun.

GM 5 Plus Pil Yüzdesi Gösterme

3 Böylece karşınıza “Her zaman yüzdeyi göster, Şarj olurken yüzdeyi göster ve Bu simgeyi gösterme” seçeneklerini göreceksiniz. Siz “Her zaman yüzdeyi göster seçeneğine dokunun aktif edin. Artık telefonunuzun ekranında bulunan pil simgesinde pil yüzdesi her zaman görünecektir.


Bir cevap yazın