Google Drive iOS Otomatik Yedekleme Özelliği Nasıl Aktifleştirilir?

Google Drive’a iPhone verilerini yedeklemek mümkündür. Bu yazımızda Google Drive iOS Otomatik Yedekleme Özelliği Nasıl Aktifleştirilir anlatacağız.

Google Drive artık iOS kullanıcılarının Android’e daha kolay geçiş yapmasını sağlamak için iPhone’ları yedekleyebiliyor!. iPhone’unuzdaki ve iCloud hesabınızdaki içerikleri yedeklemek için Google Drive’ı kullanabilirsiniz.

Google Drive iOS Otomatik Yedekleme Özelliği Nasıl Aktifleştirilir?

Öncelikle eğer cihazınızda mevcut değilse aşağıdaki linkten Google Drive IOS uygulamasını indirin.

[appbox appstore 507874739]

iPhone kişilerinizi, takviminizi ve fotoğraf makinesini anında yedekleme ve bulutta depolama özelliği geldi.Bu sayede, bir Pixel veya başka bir Android telefonu satın aldığınızda, tüm öğeleriniz Google’ın çeşitli uygulamalarında sizi bekliyor olacak.

Özelliği aktifleştirmek için şu adımları izleyin:

1.    Google Drive iOS uygulamasına girin. Sağ taraftaki menü kısmını açın. Burada üst kısımda Ayarlar butonunu göreceksiniz. Ona dokunun.

2.    Ayarlar kısmında Fotoğraflar yazan yeri göreceksiniz. Bu bölüme girin.

3.    Karşınıza gelecek ekranda pek çok ayar kutusu olduğunu göreceksiniz. Sırayla Otomatik Yedekleme, Tam boyut yedekleme, Wi-Fi ya da Mobil Ağ, Sadece Wi-Fi gibi ayarlar vardır.

 4.    Bu ayarlar fotoğrafların yüklenmesi ve videoların yüklenmesi olarak iki kısma ayrılmıştır. Önce Otomatik Yedekleme yazan yerde bulunan kutucuğu açık konuma getirin.

 5.    Eğer yedeklenecek her şeyin orijinal boyutta kalmasını istiyorsanız, ki önermiyoruz, aşağıdaki kutucuğu da açık konuma getirin.

 6.    Daha sonra fotoğrafların ve videoların Wi-Fi üzerinden ya da mobil ağ üzerinden yedeklenme ayarını yapın. İkisi için de Sadece Wi-Fi seçmeniz veri açısından yararlı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu