1. Ana Sayfa
  2. NASIL YAPILIR ?
  3. Google Drive’dan Nasıl Çıkış Yapılır ?

Google Drive’dan Nasıl Çıkış Yapılır ?

Google Drive'dan Nasıl Çıkış Yapılır ?

Merhaba. Bu yazımızda Google Drive’dan nasıl çıkış yapılır ve eğer sistemden kaldırmak istiyorsanız Google Drive nasıl kaldırılır anlatacağız.

Google Drive online depolama servisi, bütün kullanıcılarına bu hizmeti, 15gb’a kadar ücretsiz sunuyor. Bizim için önemli olan, hiç kaybetmek istemediğimiz resimlerimizi, belgelerimizi, videolarımızı bu servis aracılığı ile saklayabiliyoruz.

Uygulamaya girip alt tarafta bulunan “yükle” kısmından telefonumuzdaki istediğimiz bilgiyi, fotoğrafı, müziği seçip kolayca yüklüyoruz ve google drive’a ne zaman nereden ulaşırsak ulaşalım bu yüklediğimiz bilgilere erişebiliyoruz..

Google Drive’dan Nasıl Çıkış Yapılır ?

Google Drive’ın bağlantısını kestiğinizde sisteminizdeki ve buluttaki dosyalar, oldukları yerde korunacaklar ancak artık eşitlenmeyecekler. Android’de Drive oturumunu kapatmak için Google Hesabınızı cihazınızdan kaldırmanız gerekir. Google Drive’dan çıkış yapmak için;

  • Google Drive uygulamasını açın.
  • Sol üst köşedeki Menü’ye  dokunun.
  • Google Hesabı adınızın yanındaki Aşağı oka  dokunun.
  • Hesapları Yönet’e  dokunun.
  • Sağ üstteki Yönet‘e dokunun.
  • Oturumunu kapatmak istediğiniz hesabın yanındaki Kaldır‘a dokunun.
  • Onaylamak için Kaldır‘a dokunun.

Google Hesabınızı Google uygulamalarınızın birinden kaldırırsanız söz konusu hesap cihazınızdaki tüm diğer Google uygulamalarından da kaldırılır.

Google Drive Nasıl Kaldırılır ?

Eşitlemeyi durdurup tüm Google Drive dosyalarını sisteminizden kaldırmak istiyorsanız, Google Drive’ı kaldırabilirsiniz. Bunu yaptığınızda buluttaki Google Drive dosyalarınıza bir zarar gelmeyecek, bulutta saklanmaya edecekler.

1. Başlat Menüsünü açın ve Programlar ve İşlevler öğesini bulup çalıştırın.

2. Listede Google Drive’ı bulun.

3. Google Drive öğesine sağ tıklayın ve Kaldır’ı seçin.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap