Google Hangouts nedir, nasıl kullanılır?

Google Hangouts nedir ? Google Hangouts nasıl kullanılır ? Hangouts ile Telefonda Görüntülü Konferans Nasıl Yapılır ?

Hangouts Google tarafından üretilmiş olan mesajlaşma uygulamasıdır. Google daha önceden kullanmakta olduğu Google Talk servisini kapattıktan sonra aktif olarak bu uygulamayı kullanmaya başlamış ve mesajlaşma konusunda bu uygulamayı servislerine dahil etmiştir.

Google Hangouts nedir ?

Hangouts whatsapp benzeri ücretsiz olarak mesajlaşmaya yarayan bir uygulamadır. Uygulamayı whatsapp’dan ayıran temel özelliklerin başında Google’ın Gmail ve Google+’a dahil ettiği bu özellik sayesinden bilgisayar üzerinden çok kolay bir şekilde telefonlara anlık mesajlar gönderebilme olanağı sağlanmıştır.

Google Hangouts nedir, nasıl kullanılır?

Hangouts’un en önemli artısı, her platformda kullanılabiliyor olması. Sadece telefonla değil, masaüstü ya da dizüstü bilgisayardan Gmail ve Google+ arayüzlerine girerek, Android ya da iOS cihazlarda kendi uygulamasını kullanarak, yine aynı platformlarda Google+ uygulamasının içinden hatta Chorme eklentisi ile sadece tarayıcı açıkken bile sohbet etmek mümkün.

Google Hangouts nasıl kullanılır ?

Öncelikle, bir Gmail ya da Google+ hesabınız olmalı.

1- Gmail hesabınıza web tarayıcınız ile girdiğinizde, sol alt köşede adres rehberinizdeki kişilerin ya da en son e-posta alıp/gönderdiğiniz bağlantılarınızın isimlerini göreceksiniz. Eğer bu kişiler o an çevrimiçi ise, isimlerinin yanında yeşil birer simge olacak. Üzerlerine tıklayarak mesaj gönderebilir, eğer bilgisayarınızın bir kamerası varsa video sohbet başlatabilir ya da telefon görüşmesi yapabilirsiniz.

2 – Yine tarayıcınız ile Google+ profilinize girdiğinizde ise anasayfada sağda Hangouts sütununu bulacaksınız.

3 – Bir diğer yöntem, Android ya da iOS cihazınızda, ki bu akıllı telefon ya da tablet olabilir; Hangouts uygulamasını indirerek kullanmak. Aynı şekilde, Google+ uygulamasının menüsünden Hangouts sekmesine tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

4 – Chrome tarayıcı için özel eklentisini yükleyerek Hangouts’u kullanmanız mümkün.

Google Hangouts indir

Çoklu kullanıcı desteği ile birden fazla kişiyle hem görüntülü sohbet hem de yazılı sohbet yapabileceğiniz Hangouts‘u iOS ve Android cihazlar için Google Hangouts’ı aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

[appbox googleplay com.google.android.talk] [appbox appstore 643496868]

Hangouts ile Telefonda Görüntülü Konferans Nasıl Yapılır buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu