Siri Nasıl Sessize Alınır?

Siri Nasıl Sessize Alınır?

Siri Nasıl Sessize Alınır yazımızda Apple‘ın Sesli Asistanı Siri de geri bildirimi kapatma, Siri susturma nasıl yapılır anlatacağız.

Siri; mesaj göndermek, toplantı planlamak, telefonla arama yapmak ve çok daha fazlası için sesinizi kullanmanızı sağlıyor. (Bakınız: Siri Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne İşe Yarar?)

Siri uygulaması iPhone cep telefonlarında orta tuşa uzunca basarak da çalışabiliyor. Siri kapatılmadığı sürece orta tuş fonksiyonu aktif kalır.

Bazı alanlarda siriden gelen sesli uyarılar, o an ortamına göre rahatsızlık verebilmektedir. Peki, Siri’de sesli geri bildirimi kapatmak isterseniz bunu nasıl yapacaksınız?

Küçük bir ayar yaparak iPhone’unuzun yan tarafında bulunan sesli/sessiz anahtarı ile Siriyi sessize alabilirsiniz.

Siri Nasıl Sessize Alınır?

Ayarlar > Genel > Siri > Sesli Geri Bildirim bölümünden “Sesli Anahtarıyla Denetle” seçeneğini işaretlediğinizde iPhone’u sessize aldığınızda Siri’de sesli şekilde geri bildirim vermeyecektir.

Siri Nasıl Sessize Alınır?

Bu ayarlar sonrasında cihazın sessize alınması ile birlikte Siri de sessiz moda geçecektir.

Bu ayarları yapan kişilerin cihazı sessiz moddan çıkması halinde Siri de yine eski ayarlarına dönecektir. Fakat her sessize almak istendiğinde tekrar tekrar Siri ayarlarının yapılmasına gerek yoktur. Cihaz sessize alındığında Siri de sessiz moda geçecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. bunu bilmeyen o kadar çok apple kullanıcısı var ki, adamların da işi zor ayarlara girip bunu beceremeyen bir kullanıcı kitlesi var :D

  2. Yeni öğrendim…Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. Teşekkürler.

  3. Apple kullanıcıları için böyle rehberler şart kesinlikle hatta videolu anlatım falan olmalı okumaya falan üşenebilirler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın