Mobil

Google Play 491 Hatası Nasıl Çözülür ?

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Google Play Store’da karşılaşılan hatalardan Google Play 491 Hatası Nasıl Çözülür ? Google Play 491 Hatası neden olur yazımızda bulabilirsiniz.

Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının başının belası diyebileceğimiz Google Play Hata Kodları, maalesef deneyimsiz kullanıcılar için iyice içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor.

Google Play 491 Hatası Nedir ?

Google Play üzerinden Android cihazınızla bir uygulama indirmeye ya da güncellemeye çalışıyorsanız 491 numaralı hata kodu ile karşılaşabilirsiniz. Bu hata kodu nedir, ne anlama gelir diyorsanız; Yeni bir uygulama indirememenize veya güncelleme yapamamanıza sebep olur.

Google Play 491 çözümü biraz daha karmaşık olduğunu söylememiz gerek.

Google Play 491 Hatası Nasıl Çözülür ?

Hatanın çözümü için ilk olarak Ayarlar > Hesaplar > Google yolunu takip ediyoruz ve telefonumuza ekli olan tüm Google hesaplarını kaldırıyoruz.

Google Play 491 Hatası Nasıl Çözülür ?

Hesaplarımızı kaldırdıktan sonra cihazımızı yeniden başlatıyoruz ve ardından aynı bölümden hesabımızı tekrar telefonumuza ekliyoruz.

Bu işlemden sonra Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store uygulamasını buluyor ve giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra ilk olarak Verileri Temizle seçeneğine tıklıyor, daha sonra da Zorla Durdur butonuna basıyoruz.

Google Play 491 Hatası Nasıl Çözülür ?

Google Play Store’un yüklenmesi veya uygulama ve oyunların indirilmesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak yazımızda detaylı olarak Google Play Hata Kodları ve Çözümleri sorununuzun giderilmesine yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu