Google Play Hataları ve Çözümleri

Google Play Hataları ve Çözümleri

Bu yazımızda Android cihazlarda sık karşılaşılan Google Play Hata Kodları ve Çözümleri konusunu ele alacağız.

Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının başının belası diyebileceğimiz Google Play Hata Kodları, maalesef deneyimsiz kullanıcılar için iyice içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Sizler için bu hata kodlarının çözümlerini araştırdık ve teker teker neler yapmanız gerektiğini sıraladık. Böylelikle mobil cihazınızı kullanırken karşılaştığınız Google Play hata kodlarına karşı mücadele etme ve onları ortadan kaldırma şansınızın olacağına inanıyorum.

Google Play Hata Kodları ve Çözümleri

Google Play Store’un yüklenmesi veya uygulama ve oyunların indirilmesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız aşağıdaki detaylı olarak Google Play Hata Kodları ve Çözümleri sorununuzun giderilmesine yardımcı olacaktır.

Dikkat: Google Play Hata Kodları ve Çözümleri yazımızda yer alan ekran görüntüleri ve menüler sizin cihazınızda biraz farklılık gösterebilir.  Aşağıdaki adımlara geçmeden önce her zaman sorunun çözülüp çözülmeyeceğini görmek için ilk önce cihazınızı bir defa yeniden başlatmayı unutmayın.

Google Play Hata Kodları ve Çözümleri yazımızda bulunan hata kodları ve çözümleri;

Google Play 403 Hatası ve Çözümü
Google Play DF-BPA-09 Hatası ve Çözümü
Google Play 194 Hatası ve Çözümü
Google Play 495 Hatası ve Çözümü
Google Play 941 Hatası ve Çözümü
Google Play 491 Hatası ve Çözümü
Google Play 498 Hatası ve Çözümü
Google Play 919 Hatası ve Çözümü
Google Play 413 Hatası ve Çözümü
Google Play 921 Hatası ve Çözümü
Google Play 923 Hatası ve Çözümü
Google Play 492 Hatası ve Çözümü
Google Play 927 Hatası ve Çözümü
Google Play 961 Hatası ve Çözümü

Google Play 403 Hatası ve Çözümü

Google Play 403 Hatası Nedir

Google Play 403 hatası Google Play’de karşılaşma şansınızın en yüksek olduğu hatalar arasında yer alıyor ve bir uygulama indirme işleminiz esnasında bu indirmenin yasak olduğunu size belirtiyor. Özellikle aynı cihazda iki farklı Google hesabı ekliyse ve ikisinden de ayrı ayrı uygulamalar satın alındıysa karşımıza çıkabiliyor.

Google Play 403 Hatası Nasıl Çözülür

Google Play 403 hatasını çözmek için Android cihazınızdaki inmeyen uygulamayı Google Play’deki sol menüden diğer hesaba geçerek kaldırmanız gerekiyor. İkinci hesaptan alınmış bu uygulamayı kaldırdıktan sonra esas Google hesabınıza yeniden geçiş yapabilir ve uygulamayı kurabilirsiniz.

Google Play 403 Hatası Alternatif Çözümler

Google Play 403 hatası bazen proxy kullanan kullanıcılardan kaynaklanabiliyor ve sorunu çözebilmek için mobil ağlar bölümündeki VPN seçeneğinden tüm proxy ayarlarını kaldırmanız gerekli. Eğer proxy ayarlamaları için bir uygulama kullandıysanız o uygulamayla ayarları yeniden sıfırlayabilirsiniz.

Bir diğer çözüm ise Google Play Store‘da yer alan Ayarlar menüsünden arama geçmişinizi temizlemek.

Eğer yukarıdaki adımların hiç biri sorununuza çare olmadıysa son çare olarak yepyeni bir Google hesabı alabilir ve Google Play’de bu yeni hesabı kullanabilirsiniz. Dilerseniz Google Play Store uygulamasını yeniden kurmayı da deneyerek yeni hesabınıza yepyeni bir Google Play ile erişebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.