iPhone’u Modem Olarak Kullanarak İnternete Bağlanma

iPhone’u Modem Olarak Kullanarak İnternete Bağlanma

Kişisel Erişim Noktası özelliğini açarak iPhone veya iPad’inizde bulunan hücresel mobil veri bağlantısını başkaları ile paylaşabilirsiniz. Bu yazımızda iPhone’u Modem Olarak Kullanarak yani kablosuz hotspot olarak kullanarak İnternete Bağlanma nasıl yapılır anlatacağız.

Telefon hattınız ile internete bağlandığınız iPhone’nun internetini paylaşıma açabilirsiniz. Böylece acil durumlarda bilgisayarınızda yada başka bir cihazda internet bağlantısı yok iken iPhone nun internet paylaşımını kullanabilirsiniz.

iPhone’u Modem Olarak Kullanarak İnternete Bağlanma Nasıl Yapılır?

iPhone akıllı telefonunuzu taşınabilir bir kablosuz hotspot olarak kullanarak internetinizi dilediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Bir anlamda iPhone’u kablosuz modem olarak kullanabilirsiniz.

iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın ve Hücresel altından Kişisel Erişim Noktası’na tıklayarak aktif duruma getirin.

iPhone'u Modem Olarak Kullanarak İnternete Bağlanma

Eğer  Kişisel Erişim Noktasını pasif, tıklanamaz şekilde görüyorsanız Hücresel Veriniz kapalı durumdadır. Açık hale getirmek için sırasıyla Ayarlar -> Hücresel -> Hücresel Veri (Açık) konumuna getiriniz.

İnterneti Wi-fi, Bluetooth ve USB Kullanmak suretiyle 3 farklı şekilde paylaşabilirsiniz.Bluetooth ve Wi-Fi’yi kapalıysa açmanız istenecektir ve bunun için kabul etmenizi öneririz, bu noktada hotspot’unuz USB ile sınırlı olacaktır.

Wi-Fi Parolası bölümünde cihazınız kurulurken otomatik olarak rastgele bir şekilde Wi-fi parolası belirlenmiştir. Siz dilerseniz bu ayarın içime girerek en az 8 karakter olacak şekilde yeni bir parola belirleyebilir ve değiştirebilirsiniz.Wi-Fi Parola’ya dokunun ve hatırlayacağınız bir şifre girin.

iPhone'u Modem Olarak Kullanarak İnternete Bağlanma

 

Kişisel Erişim Noktası özelliği ile birden fazla bilgisayar, iPhone ve iPad gibi bir çok ürünün aynı anda internet erişimini sağlayabilirsiniz.

iPhone internet paylaşımı konusunda aklınıza takılan soruları veya karşılaştığınız her türlü problemi bu yazımıza yorum yazarak sorabilirsiniz.

Eğer Android telefon sahibi iseniz Android’i Modem Olarak Kullanarak İnternete Bağlanma yazımıza bakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Harika siniz Allah razı olsun sorunum çözüldü çok teşekkür ler artık sürekli ziyaretciniz olcam

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?