Güvenli İnternet Kaldırma Nasıl Yapılır?

Güvenli İnternet hizmeti nasıl kapatılır?

Operatörler tarafından sunulan güvenli internet kaldırma işlemlerini adım adım anlatıyoruz.

Güvenli İnternet Hizmeti; internet servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak sunulan, internetteki zararlı içeriklerden sizi ve ailenizi büyük oranda koruyan bir hizmettir. Güvenli İnternet hizmetinde Çocuk ve Aile Profili olmak üzere iki seçenek sunulur.

Güvenli İnternet Kaldırma Nasıl Yapılır?

Güvenli İnternet Kaldırma Nasıl Yapılır?

Almış olduğunuz güvenli internet hizmetini hiç bir ücret ödemeden kolaylıkla iptal edebilirsiniz.

Vodafone Güvenli İnternet kaldırma

  • Çocuk Profili iptali için  IPTALCOCUK yazıp 7005 numaraya, Aile Profili iptali için IPTALAILE yazıp 7005 numaraya mesaj gönderin.

Turkcell Superonline Güvenli İnternet Kaldırma

  • GUVENLI IPTAL yazıp 7777’ye kısa mesaj gönderek, Günvenli İnternet Hizmetini iptal edebilirsiniz.

Turk Telekom Güvenli İnternet Kaldırma

  • Aile Profilini iptal etmek için IPTAL yazıp 3399 ‘a, Çocuk Profilini iptal etmek için ise IPTAL yazıp 3398‘e SMS gönderebilirsiniz.

Millenicom Güvenli İnternet Kaldırma

  • 4945 numarasına SMS atın.

D-Smart Güvenli İnternet Kaldırma

Güvenli internet nedir?

Güvenli İnternet Hizmeti; internet servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak sunulan, internetteki zararlı içeriklerden sizi ve ailenizi büyük oranda koruyan bir hizmettir.

Güvenli internet ücretli mi?

Güvenli internet hizmeti isteyen kullanıcılara operatörler tarafından ücretsiz olarak verilmektedir.

Güvenli internet neleri engeller?

Güvenli internet hizmeti kapsamında, seçtiğiniz profilde (çocuk yada aile) tanımlı site veya uygulamalara erişim engellenir.

Güvenli internet çocuk profilinde neler var?

Çocuk Profili ile İnternetteki risklerden en yüksek oranda korunursunuz. Çocuk Profili ile erişebileceğiniz tüm siteler uzman kontrolünden geçmiş belirli kriterlere göre onaylanmış siteler olup Çocuk Profili yabancı kişilerle temas kurulmasının önüne geçer. Çocuk Profili’nde sohbet ve sosyal medya siteleri gibi içeriğini herkesin değiştirebileceği siteler yoktur ve Çocuk profilinde sabit içerikli oyun oynanabilir.

Güvenli internet aile profilinde neler var?

Aİle Profilini seçerek müstehcenlik, şiddet, ırkçılık,kumar gibi yasadışı ve zararlı içerikleri barındıran siteler; Sağlık Bakanlığı’nın zararlı olduğunu açıkladığı ürünlerin siteleri ve dolandırıcılık sitelerinin önüne geçmiş olursunuz. Dilediğiniz takdirde oyun, sohbet ve sosyal medya sitelerini de erişime açıp kapatabilirsiniz.

Güvenli İnternet almak için ne yapmak gerekir?

Güvenli İnternet almak için İnternet servis sağlayıcının bayisi, çağrı merkezi, kısa mesaj servisi (SMS), online işlem merkezinden herhangi birine başvurarak Güvenli İnternet Hizmetini etkinleştirilebilir, profiller değiştirilebilir ya da devre dışı bırakılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu