1. Ana Sayfa
  2. İNTERNET
  3. Güvenli İnternet Kaldırma Nasıl Yapılır?

Güvenli İnternet Kaldırma Nasıl Yapılır?

Güvenli İnternet Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda güvenli internet hizmeti nedir, türk telekom, vodafone, turkcell, superonline gibi servis sağlayıcılarda güvenli internet kaldırma nasıl yapılır anlatacağız.

Güvenli İnternet Hizmeti Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Güvenli İnternet Hizmeti; internet servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak sunulan, internetteki zararlı içeriklerden sizi ve ailenizi büyük oranda koruyan bir hizmettir.

Güvenli İnternet kullanımı hizmeti’ni yüklemek oldukça kolaydır ve bilgisayarınıza  herhangi bir program kurmanıza gerek yoktur. Güvenli İnternet Hizmetinden tüm İnternet aboneleri evde ve cepte yararlanabilirler.

Güvenli İnternet kullanımı size Çocuk Profili ve Aile Profili olmak üzere iki seçenek sunar.

1 Çocuk Profili

Güvenli İnternet Kaldırma Nasıl Yapılır?
Çocuk Profili

Çocuk Profili ile İnternetteki risklerden en yüksek oranda korunursunuz. Çocuk Profili ile erişebileceğiniz tüm siteler uzman kontrolünden geçmiş belirli kriterlere göre onaylanmış siteler olup Çocuk Profili yabancı kişilerle temas kurulmasının önüne geçer. Çocuk Profili’nde sohbet ve sosyal medya siteleri gibi içeriğini herkesin değiştirebileceği siteler yokturve Çocuk profilinde sabit içerikli oyun oynanabilir.

Çocuk Profili çocuklarınızın rahatlıkla ödev yapabileceği sizin de haber okuyup bankacılık işlemleri yapabileceğiniz sitelerden oluşan bir İnternet alanıdır.

2 Aile Profili

Güvenli İnternet Kaldırma Nasıl Yapılır?
Aile Profili

Aİle Profilini seçerek müstehcenlik, şiddet, ırkçılık,kumar gibi yasadışı ve zararlı içerikleri barındıran siteler; Sağlık Bakanlığı’nın zararlı olduğunu açıkladığı ürünlerin siteleri ve dolandırıcılık sitelerinin önüne geçmiş olursunuz. Dilediğiniz takdirde oyun, sohbet ve sosyal medya sitelerini de erişime açıp kapatabilirsiniz.

Güvenli İnternet almak için İnternet servis sağlayıcının bayisi, çağrı merkezi, kısa mesaj servisi (SMS), online işlem merkezinden herhangi birine başvurarak Güvenli İnternet Hizmetini etkinleştirilebilir, profiller değiştirilebilir ya da devre dışı bırakılabilirsiniz.

Güvenli İnternet Hizmeti’ni talep etmeyen abonelerin mevcut internet erişim hizmeti, herhangi bir değişiklik olmaksızın sunulmaya devam eder.

Güvenli İnternet Kaldırma Nasıl Yapılır?

Vodafone Güvenli İnternet Kaldırma

  • Çocuk Profiline iptal için mobil cihazınızın mesaj bölümüne IPTALCOCUK yazıp 7005 numaraya mesaj gönderin.
  • Aile Profiline başvurmak istiyorsanız IPTALAILE yazıp 7005 numaraya mesaj gönderin.

Turkcell  Güvenli İnternet Kaldırma

GUVENLI IPTAL yazıp 7777’ye kısa mesaj gönderek, Günvenli İnternet Hizmetini iptal edebilirsiniz.

Turk Telekom Güvenli İnternet Kaldırma

Aile Profilini iptal etmek için IPTAL yazıp 3399 ‘a, Çocuk Profilini iptal etmek için ise IPTAL yazıp 3398‘e SMS gönderebilirsiniz.

Superonline Güvenli İnternet Kaldırma

GUVENLI IPTAL yazıp 7777’ye kısa mesaj gönderek, Günvenli İnternet Hizmetini iptal edebilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap