Bilgisayar

Hard Disk Test Programları

Hard Diskinizin iyi durumda olup olmadığını öğrenmek için Hard Disk test programları ile Hard Disk sağlık kontrolü yapabilirsiniz.

Hard Diskle bilgisayarların en önemli dış donanım birimlerindendir. Çoğu eski hard diskte, bad sektörler de dahil olmak üzere çeşitli arızalar ortaya çıkar. Harddisklerde gerçekleşen hatalar pek çok kullanıcının ihtiyaç duyduğu dosyalarını kaybetmesine ve ciddi veri kaybı sorunlarına neden oluyor.

Kimi zamanlar yazılımsal sebeplerden oluşan bu sorunlar direkt olarak donanımdan kaynaklı mekanik problemlere de işaret edebiliyorlar.

Eğer siz de böyle bir duruma karşı hazırlıklı olmak ve hataları gerçekleşmeden önce görmek istiyorsanız harddiskinizin durumunu inceleyerek olası problemleri size bildiren Hard Disk test programları kullanabilirsiniz.

Sizler için Hard Diskinizin sağlık durumunu öğrenebileceğiniz en kullanışlı Hard Disk tesp programlarını derledik.

Hard Disk Test Programları

Ashampoo HDD Control 3

harddisk onarım programı

Ashampoo HDD Control ile disklerinizi izleyebilir, yönetebilir ve disk birleştirme işlemi yapabilirsiniz. Sadece IDE ve SATA harddiskleri değil, harici USB diskleri ve yeni nesil SSD (Solid State Drive) disklerini de desteklemektedir. Disklerinizin performansı, sıcaklık durumları ve çeşitli bilgiler sunan bir kullanıcı arayüzü vardır. Aynı zamanda disk temizleme fonksiyonu da bulunmaktadır. Gereksiz ve geçici tüm dosyalar bir kaç tıklamayla temizlenebilmektedir.

GSmartControl

harddisk onarım programı

GSmartControl programı, bilgisayarınızda bulunan sabit disklerin sağlığını takip edebilmek için kullanabileceğiniz ücretsiz programlardan bir tanesi ve düzenli olarak disklerin yapısını kontrol ederek herhangi bir bozulma durumunun önüne geçmenize yardımcı oluyor.

GSmartControl İndir

HDD Regenerator

harddisk onarım programı

HDD Regenerator, harddisklerde teşhis, tarama ve hataları onarma için profesyonel bir yazılımdır. “Regenerator” kelimesi, bu programın sadece hataları, problemleri ve bozuk sektörleri bulmakla kalmayıp aynı zamanda bunları düzelttiğine dair bir ipucu verir. Başka bir deyişle, programı harddisk bozuk sektör onarım aracı olarak kullanabilirsiniz.

HDD Regenerator İndir

WinDFT- Hitachi Drive Fitness Test

harddisk onarım programı

Hitachi Drive Fitness Test, sabit sürücü tanılama ve sorun giderme işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılır. Bu yardımcı program, G-Teknolojisinin desteği ile dahili ve harici sabit diskleri test etmeyi sağlar.

WinDFT- Hitachi Drive Fitness Test İndir

HD Tune

harddisk onarım programı

HD Tune sayesinde hdd’nizde oluşan bad sector hatalarını kolayca tesbit edebilme imkanı sunuyor. HD Tune sayesinde harddisk’inizin sıcaklığını görebilirsiniz, harddisk’inizin hızını test edebilir bozuk yerleri varsada görebilirsiniz. Ayrıca programın küçük boyutlu ve ücretsiz olması dikkat çekiyor.

HD Tune İndir

PassMark DiskCheckup

harddisk onarım programı

PassMark DiskCheckup, sabit sürücünün sağlığı için akıllı bir izleme aracıdır.Diskleri, hasarlar için tarama sekmelere sahip olduğundan, rakiplerine benzer.

PassMark DiskCheckup İndir

Hard Disk Sentinel

harddisk onarım programı

Hard Disk Sentinel Professional (HDSentinel) ile harddiskinizi test edebilir, inceleyebilir ve disk problemlerini çözebilirsiniz. Hard Disk Sentinel Professional ile diskinizin durumunu, disk sağlığını, sıcaklıkığını inceleyebilirsiniz. Bunun yanında anlık olarak disk transfer hızını test edebilir ve tam anlamıyla diskinize hakim olabilirsiniz.

Hard Disk Sentinel İndir

HDD Health

harddisk onarım programı

HDD Health, sabit disk testi ve sağlık durumunu kontrol etmek için bir başka ücretsiz yardımcı programdır. Sabit sürücünüzü hatalar (SSD / HDD), durumunu denetler ve tahminler yapar (Sağlık indeksi).

HDD Health İndir

İlgili Yazılar

2 yorum

Hakkaten  -  19 Kasım 2019 / 18:33

detaylı bir anlatım yapmışsınız herkesin yayarına saolun

Kehribar  -  26 Kasım 2019 / 19:32

Budur. Teşekkürler

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol