Instagram Arşiv nedir, nasıl kullanılır?

Popüler fotoğraf paylaşım platformu instagram arşiv özelliğini kullanıma sundu. Peki Instagram Arşiv nedir ve Instagram Arşiv Nasıl Kullanılır ?

Instagram yoğun kullanılan bir platform neredeyse herkes fotoğraflarını bu platformda paylaşmakta. Instagram ayrıca sürekli kendini güncel tutan bir uygulama. Her güncellemede farklı bir yenilik karşımıza çıkıyor. İşte bu yeniliklerden biriside Arşiv.

Instagram Arşiv nedir, nasıl kullanılır?

Instagram’da bazen aralarında sildiğimize pişman olduğumuz ya da herhangi bir sebeple silmek durumunda kaldığımız paylaşımlar olabiliyordu. Instagram’ın son yeni özelliği olan ‘insta-arşiv’ sayesinde, yüklediğinize pişman olduğunuz fotoğrafları silmek yerine bir kaç tık sayesinde görünmez yaparak dilediğiniz zaman kaldığınız yerden, yeniden paylaşıma açabilirsiniz. Yani sşlmek yerine leride tekrar kllanabileceğiniz şekilde Arşiv bölümüne taşıyabilirsiniz.

Instagram Arşiv’e Profil sayfanızın sağ üst köşesinde bulunan simgeye dokunarak ulaşabilirsiniz.

Intagram arşive fotoğraf taşıma

Profilinizden yok etmek istediğiniz fotoğrafı seçin. İster fotoğrafa uzun basarak, dilerseniz de fotoğrafı açtığınızda yine sağ üst köşesinde bulunan ‘’ seçeneğine tıklayarak ‘Arşivle’ özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

Instagram Arşiv Nasıl Kullanılır

İşlemi gerçekleştirdiğiniz andan itibaren, fotoğrafınız profilinizden yok olacak, sadece sizin görebildiğiniz arşiv alanında saklanacak.

Instagram arşivden fotoğrafı tekrar paylaşıma sunma

Profilinizden ulaştığınınız arşivinizden, yine aynı işlemleri tekrarlayarak, fotoğrafı ‘profilde göster’ seçeneği sayesinde, eskiden olduğu yerde ve şekilde yeniden paylaşabilirsiniz.

Instagram Arşiv Nasıl Kullanılır

Kısacası silmeye kıyamadığınız, görmeye de dayanamadığınız, eski sevgilinizle ya da yakın arkadaşınızla olan tüm fotoğraflardan bu özellik sayesinde kurtulabilirsiniz. Üstelik barıştığınız anda da sanki hiç silmemişsiniz gibi, Instagram profilinizdeki eski yerlerine döndürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu