Mobil

iOS 10.2 Yayınlandı !

iOS 10.2 Yayınlandı ! iOS 10.2 nasıl yüklenir ? iOS 10.2 ile gelen yenilikler neler ? Hangi modellere IOS 10.2 yüklenebilir ?

Apple, iOS 10.2 güncellemesinin test sürecini altıncı beta sürümü ile sonlandırarak, bugün final sürümünü yayınladı.

iOS 10.2 Yayınlandı !

Şimdiye kadar geliştircilerle ve public beta kullanıcıları ile birlikte yedi beta sürümüyle testleri tamamlanan iOS 10.2 güncellemesi şu anda kullanılabilir.

iOS 10.2 nasıl yüklenir?

Yaklaşık 360 MB boyutunda olan iOS 10.2 güncellemesini yüklemek için tek yapmanız gereken, Ayarlar >Genel >Yazılım Güncelleme yolunu takip ederek karşınıza çıkan güncelleme uyarısında İndir ve Yükle’yi seçmek.

Ayrıca, iOS 10.2 güncellemesini iPad, iPod veya iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayarak iTunes üzerinden yapabilirsiniz.

Güncelleme yapabilmeniz için cihaz şarj seviyesinin en az %50 olması gerekiyor. Ya da cihaz şarj edilirken güncelleme yapılabilir.

iOS 10.2 Yayınlandı !

iOS 10.2 ile Çözülen Sorunlar Neler ?

iOS 10.2 ile gelen yenilikler neler ?

TV uygulaması

Yeni MacBook Pro’nun lansmanında tanıtılan Apple’ın yeni TV uygulaması hem iOS hem de Apple TV’de çalışıyor. TV uygulaması iTunes ve yayın akışı olan uygulamalar arasında içerik keşfetmenin yeni bir yolu. Uygulama şimdilik ABD’de çalışıyor Netflix desteği yok.

SOS (Acil Durum)

iOS 10.2 beta 2’de tanıtılan yeni SOS özelliği, iPhone güç tuşuna 5 kez basıldığında acil durum servislerini arıyor. Özellik şimdilik belirli ülkelerde çalışıyor.

Duvar Kağıtları

Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tanıtımında yeni duvar kağıtlarını kullanmıştı. iPhone 7 satın alan herkesin merak ettiği bu duvar kağıtları iOS 10.2 ile birlikte geliyor.

Yeni Eklenen ve Güncellenen Emojiler

iOS 10.2’ye palyaço, kruvasan, köpekbalığı, baykuş, kelebek ve tabii ki bir avokado dahil olmak üzere yeni emojiler eklendi.

Eski emojilerin birçoğu daha modern görünmesi için yeniden tasarlandı. Hem erkek hem de kadınlar için mevcut meslek tabanlı emojiler güncellendi.

Videolar Widgetı (Araç Takımı)

Netflix widgetine benzer şekilde yeni video widgetı izlediğiniz programı veya filmi gösteriyor. Uygulamayı açmadan bir dokunuşla videoları izleyebilirsiniz.

Kamera Ayarlarını Kaydetme

Fotoğraflar ve Kamera ayarlarında önceki ayarlarınızı kaydetmenizi sağlayan bir özellik geldi. Artık her zaman video çekme seçeneğini açık bırakabilir, canlı fotoğraflar özelliğini sürekli kapalı tutabilir, filtrelerin tekrar ayarlamadan aynen kalmasını sağlayabilirsiniz.

iMesaage Kutlama ve Kırmızı Kalp Efekti

iOS 10 ile bambaşka bir boyut kazanan iMessage’a iOS 10.2 ile kutlama ve kırmızı kalp efekti geldi.

Hata Düzeltmeleri ve Güvenlik İyileştirmeleri

Elbetteki kaputun altında, iOS 10.2 ile pek çok hata düzeltmeleri ve güvenlik iyileştirmeleri söz konusu. Özellikle iOS 10.1.1’de tespit edilen kritik güvenlik açığının iOS 10.2 ile giderildiğini belirtelim.

Hangi modellere IOS 10.2 yüklenebilir ?

iOS 10.2 güncellemesi; iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro ve iPod touch 5 modellerini kapsıyor.

 

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu