iPad Pro’yu Nasıl İkinci Ekran Yapabiliriz!

iPad Pro’yu Nasıl İkinci Ekran Yapabiliriz!

Apple’ın dev tableti iPad Proi artık ikinci ekran olarak kullanılabiliyor. Üstelik hem Windows, hem de OS X desteği ile.

Apple‘ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı dev ekranlı tableti iPad Pro, yüksek performansı ve fiyat etiketiyle dikkat çekiyordu. iPad Pro ile yapabileceğiniz şeylerin listesi oldukça kabarık. Ve bugünlerde o listeye yeni bir özellik daha eklendi.

iPad Pro, artık ikinci ekran olarak kullanılabilecek

Artık iPad Pro ikinci bir ekran olarak kullanabilecek. Peki iPad Pro nasıl ikinci ekran yapılıyor? Bunun için Duet isimli bir uygulama geliştirilmiş. OS X ve Windows işletim sistemlerini destekleyen yazılım ile iPad Pro bilgisayarınızın yanında ikinci ekran olabiliyor.

Aslında Duet yeni bir uygulama değil. 2014’ün son aylarında ilk kez yayınlanmıştı. Geliştiriciler o tarihten bu yana uygulamayı güncelleyerek hataları düzelttiler, performansı stabil hala getirmeye çalıştılar ve şimdi de iPad Pro desteği geldi.

Duet nasıl çalışıyor?

Duet’i kullanmak oldukça basit. Duet, hem bir iOS uygulamasına hem de bir bilgisayar uygulamasına sahip. Öncelikle 26.99 TL’lik fiyat etiketine sahip Duet uygulamasını AppStore üzerinden cihazınıza indiriyorsunuz ve sonrasında işletim sisteminize uygun bilgisayar uygulamasını kuruyorsunuz.

Kurulum işlemleri bittikten sonra Lightning kablosu aracılığıyla iPad Pro’nuzu bilgisayarınıza bağlayıp kurmuş olduğunuz uygulamaları açıyorsunuz. Bu işlemi yaptığınız zaman bilgisayarınız iPad Pro’nuzu ikinci bir ekran olarak algılamaya başlıyor ve iPad Pro’yu ikinci ekranını olarak kullanmaya başlıyorsunuz.

YouTube video

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu