iPhone’dan iPhone’a Fotoğraf Aktarma

iPhone’dan iPhone’a fotoğraf aktarma işlemini ek uygulama kullanmadan Airdrop yada iTunes kullanarak kolayca yapabilirsiniz.

iPhone’dan iPhone’a Fotoğraf Aktarmak için en hızlı seçenek tabiiki AirDrop.

Eski iPhone’dan yeni iPhone’a fotoğrafları aktarmak için Airdrop kullanarak istediğiniz sayıda ve boyutta fotoğrafı hızlı şekilde ve kalteden ödün vermeden gönderebilirsiniz.

AirDrop ile iPhone’dan iPhone’a Fotoğraf Aktarma

Apple’ın kendi cihazları arasında veri gönderme teknolojisi olan AirDrop ile iPhone’dan iPhone’a resim, video paylaşmak hızlı ve basit…

AirDrop alımınız kapalıyken karşı tarafta arama ekranında telefonunuz gözükmez, ilk olarak airdrop özelliğini telefonunuzda açarak aktif hale getirin.

Eğer AirDrop’u nasıl açacağınızı bilmiyorsanız; Öncelikle telefonununuzun altından sürükleyerek açılan sekmeyi kaydırın.

Bu sekmede kırmızı kare içerisinde bulunan bölgeye basılı tutun.

iphone dan iphone aktarma

Karşınıza çıkan sekmede AirDrop‘u göreceksiniz. Bu sekmeye bir kere tıklayın.

iphone dan iphone aktarma

Burada isterseniz Sadece Kişiler, isterseniz de Herkes olarak AirDrop alışverişini açabilirsiniz.

iphone dan iphone aktarma

Sonrasında ise fotoğrafı ya da fotoğraflarınızı göndermek için; Göndermek istediğiniz fotoğrafı ya da fotoğrafları seçtikten sonra kırmızı içerisindeki bölgeden paylaşma menüsüne gelin.

iphone dan iphone aktarma

 

Sonrasında ise tek yapmanız gereken yine kırmızı içerisine aldığımız bölgeden diğer AirDrop’u açık kişinin üzerine tıklayıp kabul etmesini beklemek. Tüm işlem bu kadar basit.

iTunes ile iPhone’dan iPhone’a Fotoğraf Aktarma

Öncelikle Ayarlar sekmesine girin ve kırmızı alan içerisindeki sekmeye tıklayın.

iphone dan iphone aktarma

Burada ise karşınıza çıkan menüde iCloud sekmesine giriş yapın.

iphone dan iphone aktarma

Son olarak Fotoğraflar menüsünde iCloud Fotoğraflar seçeneğini açtığınız taktirde iCloud hesabınızda bulunan fotoğraflar telefonunuza indirilecektir.

iphone dan iphone aktarma

Bu şekilde herhangi bir ek uygulama kullanmadan iki iPhone arasında fotoğraf alışveriş yapabilir, eski iPhone akıllı telefonunuzdan yeni aldığınız iPhone akıllı telefonunuza fotoğraflarınız aktarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu