iTunes ile Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraflar Nasıl Yüklenir?

Bilgisayarınızda bulunan fotoğraflarınızı iPhone, iPad ve iPod a yükleyebilmeniz için iTunes ile Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraflar Nasıl Yüklenir konusunu anlattık.

iOS işletim sistemi günümüzün en kullanıcı dostu işletim sistemlerinden biri durumunda. Fakat ne yazık ki Windows ile araları pek iyi sayılmaz. iPhone telefona bilgisayardan fotoğraf atmak neredeyse tam bir işkence. Android cihazlarda olduğu gibi telefonunuzu bir kablo yardımıyla bilgisayarınıza bağlayarak Dosya Gezgini ile sürükle bırak yaparak iPhone’unuza fotoğraf yükleyemezsiniz.

Peki bu durum bilgisayarımızdan iPhone telefonumuza fotoğraf atmamıza engel mi? Tabii ki değil. Bu konuda Apple, kullanıcılara iCloud ile açık kapı bırakıyor. Bilgisayarınızdan iCloud hesabınıza giriş yaparak telefonunuza fotoğraf yüklemeniz mümkün. Üstelik bu işlem oldukça kolay!

Bilgisayarınızda ki resimleri iphone’nize aktarabilmeniz için öncelikle iTunes programının yüklü olması gerekmektedir.

iTunes ile Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraflar Nasıl Yüklenir

-iPhone birçok modele göre farklı işletim sistemi sunduğu için veri transferleri de karışık oluyor. Özellikle fotoğraf, müzik, video nasıl yüklenir, tam olarak bilinmiyor. Sadece söz ile anlatım az etkili olacağından, resim ile bilgi aktarma daha etkili bir yöntemdir.

iTunes ile Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraf Yükleme için ilk olarak iTunes’un en güncel halini bilgisayarımıza indirip kuruyoruz.

iPhone’u bilgisayarımıza USB kablo ile bağlıyoruz, sonra resimde yer alan 1 numara işaretli bölgeye tıklıyoruz.

Daha sonra alt kısımda kategoriler açılacak, 2 numaradaki gibi fotoğraf kısmına tıklıyoruz.

iTunes ile Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraflar Nasıl Yüklenir ?

Şimdi sıra geldi fotoğraflarımızı bilgisayardan telefona aktarmak için 3 numaralı yerdeki gibi fotoğrafları eşzamanla kısmını işaretliyoruz.

4 numaradaki tüm klasörler işaretli gelecektir, 5 numarada yer alan resimler kısmına tıkladığınız takdirde klasör seç kısmı açılacak, oraya tıkladıktan sonra bilgisayarınızdaki resimler nereye kayıtlıysa orayı seçip tıkladıktan sonra yan tarafında fotoğraf sayısını göreceksiniz.

iTunes ile Bilgisayardan iPhone’a Fotoğraflar Nasıl Yüklenir ?

Sağ alt kısımda 6 numara yazan yerde uygula butonunu göreceksiniz, oraya tıkladıktan sonra sil ve eş zamanla diye bir uyarı gelecek.

Bilgisayardan iPhone’a Kablosuz Video Aktarma  konumuzda ilginizi çekebilir.

Merak etmeyin, iPhone üzerinden çektiğiniz fotoğraflar etkilenmeyecek, dosyadan seçtiğiniz bütün fotoğraflar iPhone cihazınıza yüklenecektir.

Tıklayın, Öğrenin : iPhone’da Fotoğrafları ve Videoları Şifreleme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu