Kodlama Öğrenebileceğiniz en iyi 4 Mobil Uygulama

Kodlama Öğrenebileceğiniz en iyi 4 Mobil Uygulama

Kodlama öğrenebileceğiniz en iyi 4 mobil uygulama ile sizde akıllı telefon yada tabletleriniz üzerinden programlama öğrenebilirsiniz.

Geleceğin meslekleri arasında gösterilen kodlamayı öğrenmek gelişen teknoloji ile birlikte artık dahada kolaylaştı. Sizde yazılım dünyasına giriş yapmak ve programlama dilleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız kodlama öğrenebileceğiniz en iyi 4 mobil uygulama ile bunu yapabilirsiniz.

Kodlama Öğrenebileceğiniz en iyi 4 Mobil Uygulama

Enki

Kodlama Öğrenebileceğiniz en iyi 4 Mobil Uygulama

Enki uygulamasını bir egzersiz uygulaması gibi düşünebilirsiniz. Bir egzersiz uygulamasında günlük egzersizler, yağ yakmanızı ve kas geliştirmenizi sağlar ancak Enki uygulamasında günlük egzersizler, kodlama becerilerinizi geliştirmenize olanak sağlıyor.

Enki, yazılım dünyasına yeni adım atan kişilerden, deneyimli kişilere kadar herkesi destekliyor. Eğer programlamaya yeni başlıyorsanız, JavaScript’e geçmeden önce web teknolojilerini öğrenmek için Enki’yi kullanabilirsiniz.

Kodlama öğrenebileceğiniz  Enki’nin kullanımı ücretsizdir ancak ek egzersizler gibi premium özellikleri içeren bir abonelik sistemi bulunuyor. Bu durumun programlama uygulamaları arasında oldukça standart olduğunu söyleyebiliriz. Enki ile fazla para ödemeden çok şey öğrenebilirsiniz. Enki’yi Android ve iOS uygulama mağazalarından indirebilirsiniz.

‎Enki - Coding, Learn to Code
‎Enki - Coding, Learn to Code

Grasshopper

Kodlama Öğrenebileceğiniz en iyi 4 Mobil Uygulama

En iyi kodlama programları arasında yer alan  Grasshopper’da sadece JavaScript dili bulunuyor.

Kodlama öğrenebileceğiniz Grasshopper’da daha gelişmiş kavramlara geçmeden önce temel bilgileri öğrenerek çok temel bir başlangıç yapabiliyorsunuz. Eğitimde ilerledikçe grafik becerilerinizi göstermek için D3 veri görselleştirme kütüphanesini bile kullanabilmeniz mümkün hale getirilmiş. Geliştirici ekip, Grasshopper’a her zaman yeni kurslar ekliyor. Dolayısıyla uygulamada yer alan materyallerin tükenmesi konusunda endişelenmenize gerek yok.

Programlama öğrenmek için disiplin oldukça önemlidir. Bu nedenden ötürü geliştirici ekip, Grasshopper’a her gün giriş yapılması için kullanıcıları motive eder. Grasshopper’ı Androidve iOSuygulama mağazalarından indirebilirsiniz.

‎Grasshopper: Learn to Code
‎Grasshopper: Learn to Code
Developer: Google LLC
Price: Free

SoloLearn

Kodlama Öğrenebileceğiniz en iyi 4 Mobil Uygulama

Kodlama öğrenebileceğiniz bu listedeki en iyi programlama uygulamalarından biri olan SoloLearn, C, C ++, Java, JavaScript, PHP, Python, Ruby, Swift ve daha fazlasını içeren etkileyici dil desteğine sahiptir.

Bu listedeki diğer uygulamaların bazıları gibi, SoloLearn de istikrarlı bir şekilde devam edebilmeniz için bunu bir oyuna dönüştürür. Yani SoloLearn’de ilerlerken beceri puanları ve başarımlar kazanabiliyorsunuz. Ek olarak, diğer kullanıcılar ile rekabet edebilmeniz mümkün hale getirilmiş.

SoloLearn’ün kullanımı ücretsizdir ancak ücretli bir abonelik sistemi bulunuyor. Ücretli abonelik sistemi ile birlikte reklamları kaldırmak, öğrenim hedeflerini belirlemek, öğreniminizle ilgili kişiselleştirilmiş görüşleri görmek gibi özelliklere sahip olabiliyorsunuz. SoloLearn’ü Android ve iOS uygulama mağazalarından indirebilirsiniz.

SoloLearn: Learn to Code for Free
SoloLearn: Learn to Code for Free
‎SoloLearn: Learn to Code
‎SoloLearn: Learn to Code
Developer: Sololearn Inc
Price: Free+

Hopscotch

Kodlama Öğrenebileceğiniz en iyi 4 Mobil Uygulama

Kodlama öğrenebileceğiniz en iyi 4 mobil uygulama listemizde bulunan ve Mobil uygulama kodlama için kullanabileceğiniz Hopscoth’un  OS uygulama mağazasındaki adı “Hopscotch: Coding for kids” yani “Hopscoth: Çocuklar için Kodlama” bile böyle düşünmeniz için yeterli bir sebeptir. Hopscotch’un web sitesinde yer alan sıkça sorulan sorulara bakıldığında, uygulamanın her yaş için uygun olduğu görülmektedir. Yani Hopscrotch, her ne kadar 7 ile 13 yaş aralığı için tasarlansa da aslında her yaş aralığına hitap etmektedir.

Hopscotch uygulamasındaki amaç, dakikalar içinde uygulama veya oyun oluşturmanızı sağlamaktır. Ne yazık ki Hopscotch, sadece iOS uygulama mağazasında bulunuyor. Ancak Hopscotch’un web sitesinde yer alan “Henüz Android cihazlarda veya tarayıcılarda değil” ifadesi, uygulamanın Android cihazlara ve / veya tarayıcıya gelebileceğine işaret ediyor. Kullanımı ücretsiz olan Hopscotch’un premium özelliklerinin yer aldığı bir abone sistemi bulunuyor. Hopscotch’u iOSuygulama mağazasından indirebilirsiniz.

Ücretsiz kodlama eğitimi siteler

Kodlama eğitimi ücretsiz almak isteyenler aşağıdaki web sitelerinden faydalanabilirler.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol