Kodlama Öğrenebileceğiniz en iyi 4 Mobil Uygulama

Programlama ve kodlama öğrenebileceğiniz mobil uygulamalar ile telefonunuzda yada tabletinizden popüler bilgisayar kodlama dillerini ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Programlama dili, belli bir standart formunda komutlar ve yazılımlar geliştirme imkanı sunan bilgisayar dilidir. Programlama dilleri, bilgisayarların büyük ve karmaşık bilgi gruplarını hızlı ve verimli bir şekilde işlemesine olanak tanır.

Programlama dilleri sayesinde bir bilgisayarın hangi durumda ne çeşit çıktı verebileceği kontrol edilebilir. Kısacası programlama dilleri sayesinde bilgisayarlar ve insanlar verimli bir iletişim sağlayabilirler.

Kodlama Öğrenebileceğiniz Mobil Uygulamalar

Kodlama öğrenebileceğiniz mobil uygulamalar ile bilgisayar kodlama dillerini ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

SoloLearn

Kodlama Öğrenebileceğiniz en iyi 4 Mobil Uygulama

Kodlama öğreten mobil uygulamalar listemizin ilk üyesi SoloLearn, birçok programlama dili için temelden ileri seviye ders içeren bir kodlama platformudur. Yeni başlayanlar için dersler ve kısa sınavlar gibi geleneksel ögeler de dahil olmak üzere temel ve özlü öğreticiler sunar.

Uygulamanın sosyal medya platformu gibi çalışması rekabetçi ruhunuzu kullanmanıza ve sonuçlarınızı platformdaki diğer kullanıcılarla paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca kendi içerisinde bulunan IDE ile de kendi kodlarınızı yazabilir, çıktılarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Uygulama içerisinde 900 üzeri konuda kurs var ve hepsi ücretsiz. Teknik yeterliliğinize bağlı olarak, uygulama üç farklı öğrenme modu da sunabiliyor. Başlangıç, orta ve ileri seviye olarak deneyiminize uygun bilgilere kolayca ulaşabiliyorsunuz.

JavaScript, Python, Java ve birçok farklı dilde barındırıyor.. Uygulama ücretsiz deneme ile kullanılmasının yanı sıra ücretli aylık ve yıllık planlar da sunuyor.

[appbox googleplay com.sololearn] [appbox appstore 1210079064]

Programming Hub

Kodlama Öğrenebileceğiniz en iyi 4 Mobil Uygulama

Programming Hub hem iOS hem de Android için en önemli programlama öğrenme platformlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. 17‘den fazla programlama dilinde birçok farklı kurs sunuyor. Geliştiricilerin her yerde pratik yapmalarına yardımcı olmak için çevrimdışı bir mod da uygulama içerisinde yer alıyor. Fakat maalesef yalnızca HTML, CSS ve Java kursları için kullanılabiliyor.

Tüm eğitim içerikleri iyi yapılandırılmış. Uygulama içerisinde bir kursu tamamladıktan sonra herhangi bir programlama dilinin nasıl çalıştığı hakkında net bir fikriniz olacaktır. Platformun arayüzü sezgisel ve kullanımı kolaydır.

[appbox googleplay com.freeit.java] [appbox appstore 1049691226]

Programming Hero

Kodlama Öğrenebileceğiniz en iyi 4 Mobil Uygulama

Oyunlaştırma ile öğretim sürecini kolaylaştıran, yazılımı ve programlamayı sevdiren bu mobil uygulama dikkatinizi çekmeyi başaracak. Programming Hero, hem yeni başlayanlara hem de gelişmiş geliştiricilere hitap ediyor.

Uygulama, en yaygın programlama dillerinin temel prensiplerini ele almanın yanı sıra, öğrencileri OOP, veri yapısı ve algoritmaların genel kavramlarıyla da tanıştırabilir nitelikte. Oyunlaştırma sistemi sayesinde de eğlenerek programlama öğrenebilirsiniz.

[appbox googleplay com.learnprogramming.codecamp] [appbox appstore 1478201849]

Mimo

Kodlama Öğrenebileceğiniz en iyi 4 Mobil Uygulama

Kodlama öğreten mobil uygulamalar listemizin beşinci üyesi Mimo, gerçek dünya projeleri ile ne yapmak istediğinize odaklanan çoklu öğrenme yolları ile tasarlanmış bir kodlama uygulamasıdır. Basit ve samimi bir arayüze ve hareket halindeyken alabileceğiniz küçük derslere sahiptir. Mimo, kodlamaya devam etmenizi teşvik eden çizgileri ve ödülleri öğrenmeyi oyunlaştırır. Uygulama, Python, JavaScript, Java, HTML, CSS, Swift, Kotlin, C ++, SQL ve PHP gibi çeşitli dil ve teknolojilere sahiptir.

[appbox googleplay com.getmimo] [appbox appstore 1133960732]

Codemurai

Kodlama Öğrenebileceğiniz en iyi 4 Mobil Uygulama

Uygulamanın geniş bir kurs seçimi var. HTML, CSS, Java, JavaScript, C# ve diğer birçok dilde öğrenme materyalleri bulabilirsiniz. Mobil programlama hakkında birçok dersin yanı sıra Unity 3D hakkında dersler de var.

Codemurai, geliştiricilerin öğrendikleri kavramları anlamalarını sağlamak için becerilerini sınavlar ve testler aracılığıyla sürekli olarak test etmesini sağlar.

[appbox googleplay com.zenva.codemurai] [appbox appstore 1136578460]

Grasshopper

Kodlama Öğrenebileceğiniz en iyi 4 Mobil Uygulama

Kodlama öğreten mobil uygulamalar listemizin yedinci üyesi Grasshopper, İlerlemek için çözmeniz gereken JavaScript bulmacalarıyla kod yazmayı öğreten ücretsiz bir iOS ve Android uygulamasıdır. Bu uygulama, blokları kullanmanıza ve çalışan bir kod oluşturmak için mantıklı bir sırayla düzenlemenize izin verdiği için kullanımı çok kolaydır. Ayrıca, gerçek zamanlı geri bildirim alırsınız ve daha yetkin hale geldikçe başarıların kilidini açarsınız.

[appbox googleplay com.area120.grasshopper] [appbox appstore 1354133284]

Easy Coder

Kodlama Öğrenebileceğiniz en iyi 4 Mobil Uygulama

Easy Coder, yalnızca Java programlamayı öğretmeye odaklanan bir mobil uygulamadır. Uygulama, size temel programlama kavramlarını öğretecek ve becerilerinizi daha da geliştirmeye hazırlayacak adım adım etkileşimli dersler, sınavlar ve programlama zorlukları sunuyor. Dersler kısa ve özdür. Böylece hareket halindeyken bile kolayca çalışabilir, anlayabilir ve uygulama ayrıca programlama kavramlarını netleştirmek için pratik örnekler çözebilirsiniz.

[appbox googleplay com.amensah.easycoder] [appbox appstore 1496551793]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu