LG G4 İle İlgili En Yaygın 7 Problem ve Çözümleri

LG G4 gayet güçlü donanımlara sahip, ancak bu telefonda da bazı sorunlarla karşılaşabilmeniz mümkün. Bu yazımızda LG G4 İle İlgili En Yaygın 7 Problem ve Çözümlerine değineceğiz.

Oldukça şık tasarımı ve bir o kadar da etkileyici reklamı ile kullanıcıların dikkatini, daha çıkmadan çok önce çekmeyi başaran LG G4, her ne kadar güçlü bir donanıma sahip olsa da, gerek Android işletim sisteminden gerek ise bazı donanımsal özelliklerinden dolayı kullanıcılarına sorunlar çıkarabiliyor.

Elbette her sorunda da cihazı garantiye vermek çok da istenmeyen bir durum, bu nedenle cihazınızı kendi kendinize onarabileceğiniz bazı çözümlerimizi sizler için derledik. İşte o çözümler.

LG G4 İle İlgili En Yaygın 7 Problem ve Çözümleri

LG G4 Dokunmatik Ekran Sorunu ve Çözümleri

Özellikle uygulamalar arası geçiş ya da klavye kullanımında oluşan donma sorunlarında anılan dokunmatik ekran sorunu, LG G4 kullanıcıları tarafından en sık karşılaşılan sorunlardan biri. İşte ekranınızın donması ve yaptığınız işlemler karşısında tepkisiz kalıp yanıt verememesi ya da tamamen kapanmasını çözmenize yardımcı olacak çözümlerimiz.

  • Ayarlar >> Genel >> Cihaz Hakkında >> Yapım Numarası’na yedi kere tıklayın. “Artık bir geliştiricisiniz.” Mesajını aldığınızda bir önceki menüye dönün ve “Geliştirici Seçenekleri” içerisinden ekran animasyonlarının tamamını kapatın.
  • Aynı anda iki uygulama kullandığınızda ya da bir uygulamadan diğerine geçiş yapacağınız zaman Görev Yöneticisinden arka planda çalışan tüm uygulamaları sonlandırın. Böylece cihazınız aynı anda birçok işlemi yaparken zorlanmayacak ve bu da cihazınızın donma sorunlarını ortadan kaldıracaktır.

Dokunmatik ekranlı telefonlar nasıl temizlenir?

  • Ana sayfanızı olabildiğince boş tutmaya çalışın. Özellikle hareketli duvar kağıtları ekranınızın donmasına sebep olabilir.
  • Ekran parlaklığınızı gerekmediği sürece %100 yapmayın, bu cihazınızın ekran kalitesinin en son renk canlılığında çalışmasını sağlar ve cihazınızı yorar.
  • Yüksek çözünürlük gerektiren rengarenk duvar kağıtları da, bir menü ya da uygulamadan ana ekrana dönüşünüzü zorlaştırır. Cihazınızda bu sorunların yaşanmasını istemiyorsanız bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir.
1 2 3 4 5 6 7Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu