Netflix Şifre Değiştirme nasıl yapılır ?

 Netflix Şifre Değiştirme nasıl yapılır ?

Uzun zamandır giriş yapmadığınız ve şifresi unutulan Netflix hesabınızın şifresini istediğiniz zaman değişitrebilirsiniz. Netflix şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

Netflix günümüzde popülerleşen “streaming media” akımının en önemli temsilcisidir. Amerika’da Video/DVD kiralama sektörünün çöküşünü müjdeleyen Netflix kendini geliştirerek en önemli içerik sağlayıcılardan biri olmuştur. Bugün ülkemizde de ayıla bayıla izlenen bir çok yabancı dizinin de yapımcı şirketidir, başka bir deyişle online bir dizi kanalıdır.

Smart TV üzerinde uygulaması bulunan Netflix’i internete bağlı Televizyonunuzdan doğrudan izleyebiliyorsunuz. Ayrıca iOS ve Android destekli Netflix uygulamalarını mobil cihazlarınıza kurup, üyelik bilgileriniz ile uygulamaya giriş yapıp Netflix içeriğine erişebilirsiniz.

Netflix şifre değiştirme işlemi sadece web tarayıcı üzerinden yapılmaktadır.

Netflix Şifre Değiştirme

İlk adım olarak buradan Netflix‘in (hesabınızın açık olduğu tarayıcı üzerinden) sitesine erişin.

Farenizi ekranın sağ üst köşesinde bulunan profile getirin ve açılan pencereden Hesap‘a tıklayın.

Netflix şifre değiştirme

ÜYELİK VE ÖDEMELER kısmında Parolayı Değiştir butonuna tıklayın.

Netflix şifre değiştirme

Parolayı Değiştir sayfasının sağ üstünde bulunan Parolamı unuttum butonuna tıklayın.

Netflix şifre değiştirme

Açılan sayfada size parolanızı E-posta, SMS veya Sesli Arama yöntemlerinden birisiyle sıfırlayabileceğiniz gösteriliyor. İstediğiniz yöntemi seçerek işleme devam edin. Bu yazımızda E-posta yöntemi ile sıfırlama seçeneğinden devam edeceğiz.

Not: Eğer ki seçeneklerden hiçbirisine an itibarıyla sahip değilseniz aşağıda mavi yazıyla belirtilen E-posta adresimi veya telefonumu hatırlamıyorum butonuyla işleme devam edebilirsiniz. Burada sizden Hesaptaki adHesaptaki soyad ve Kayıtlardaki kredi kartı veya banka kartı numarası bilgilerinin eksiksiz girilmesi istenecek.

Netflix şifre değiştirme

E-posta Gönderin butonuna tıkladığınızda e-postanın gönderildiğini ifade eden yukarıdaki mesajla karşılaşacaksınız. Şimdi e-posta sağlayacınızdaki gelen kutunuzu kontrol edin.

Netflix şifre değiştirme

Netflix tarafından gönderilen ve yukarıdaki e-postada bulunan kırmızı renkli PAROLAYI SIFIRLA butonuna tıklayın.

Netflix şifre değiştirme

Açılan bağlantıda belirleyeceğiniz yeni şifrenizi iki kere girmeniz istenecek. Eğer ki hesabınızın açık olduğu cihazlardan çıkış yapılmasını ve hesabınıza yeni bir başlangıç yaptırmayı istiyorsanız Tüm cihazlarda yeni parola ile yeniden oturum açmayı gerekli kıl seçeneğini işaretleyebilir ve yeni şifrenizle hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Netflix şifre değiştirme

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın