Periscope Canlı Yayını Nasıl Yapılır ?

Periscope Canlı Yayını Nasıl Yapılır ? 1

Periscope’a nasıl giriş yapılır ? Periscope Canlı Yayını Nasıl Yapılır ? Periscope Canlı Yayını Nasıl İzlenir ?

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte “anı yaşa” anlayışının yerini “anı paylaş” anlayışının aldığı rahatlıkla söylenebilir. Artık pek çok kişi bulunduğu ortamda anın tadını çıkarmak yerine anı ölümsüzleştirmeyi veya başkalarıyla paylaşmayı tercih ediyor. Başlangıçta sadece fotoğraf paylaşılırken, sonrasında işin içine video paylaşımı da eklendi.

Sosyal medya platformlarının yeni trendi haline gelen canlı yayın programları bilindiği üzere ilk olarak Periscope ile başladı. Periscope ile tüm dünya üzerinden, nerede olursanız olun aynı bir canlı tv akışı gibi yayın yapabilir ve bu sayede sizin o an paylaşmak istediğiniz şeyi tüm dünya görüntüleyebilir.

Bu yazımızda Periscope Canlı Yayını Nasıl Yapılır resimli olarak anlatacağız.

Periscope Canlı Yayını Nasıl Yapılır ?

Öncelikle uygulamaya girdiğinizde sizden bir üyelik açmanızı isteyecek. Burada iki seçeneğiniz var. Twitter hesabınızla veya telefon numaranızla Periscope’a üye olabilirsiniz. İki uygulama birbiriyle entegre bir şekilde çalıştığından dolayı Periscope içerisinde Twitter hesabınızda takip ettiğiniz kişileri de görebiliyor veya uygulamaya davet edebiliyorsunuz.

Daha sonra dünyayı canlı yayınlar izleyecek ve oluşturarak keşfetmeye başlayabilirsiniz. Periscope canlı yayını yaparken telefonunuzda kamera, mikrofon ve konum izinlerini vermeniz gerekiyor.

Burada da şunu unutmayalım; Periscope Android uygulaması ve Periscope iOS uygulaması için bu izinleri vermeniz şart. Aksi takdirde canlı yayını başlatamıyorsunuz.

Aşağıdaki görselde Periscope uygulamasının ana ekranını görüyorsunuz.

Bu ekranda en alt kısımda kırmızı ile işaretlediğim yere tıklayarak Periscope canlı yayını başlatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz:

Periscope Canlı Yayını Nasıl Yapılır ?

Periscope canlı yayınını başlatmak için az önce ifade ettiğim gibi kamera, mikrofon ve konum bilgilerinize izin vermelisiniz. Daha sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecek.

Burada Periscope canlı yayınınıza bir isim vermelisiniz. En son işlemde ise canlı yayına geçebilirsiniz.

Periscope Canlı Yayını Nasıl Yapılır ?

.:: Periscope’da Kalp ve Takipçi Nasıl Kasılır?

.:: Periscope’da İzleyici Kazanmak için Yapmanız Gereken 5 Şey

1 Yorum

Budur. Teşekkürler

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol