Smart TV - Uydu

Samsung TV Kanal Sıralama

Son Güncelleme: 16 Temmuz 2020

Kanal araması gerçekleştirilen Samsung TV Kanal Sıralama, kanal taşıma işlemlerinin nasıl yapılacağını yazımızda bulabilirsiniz.

Samsung TV’de Turksat kanal araması gerçekleştirdikten sonra kanal sırası oldukça karışık bir şekilde açılmaktadır. Kanal araması gerçekleştirdikten sonra tercihinize göre kanalları taşıyarak sıraya koyabilirsiniz.

Samsung TV Kanal Sıralama, Kanal Taşıma

Televizyonunuzun menüsü üzerinden Samsung TV kanal düzenleme işlemi gerçekleştirilebildiği gibi Smart Hub üzerinden de kanal düzenleme işlemi sağlanabilmektedir.

Kumandadan Smart Hub tuşuna basarak, Smart Hub arayüzüne girin ve  “Kanal” bölümünü seçin.

Samsung-TV-Kanal-Taşıma-Sıralama

Burada kanal numarasını değiştirmek, taşımak istediğiniz kanalı seçin.

Samsung-TV-Kanal-Taşıma-Sıralama

Taşınacak Kanal seçildikten sonra kumandadan “Araçlar/Tools” tuşuna basınve “Kanal No Düzenle” ye girin.

Samsung-TV-Kanal-Taşıma-Sıralama

Açılan ekranda atanmak istenen kanal numarasını kumandadan tuşlayın ve “Tamam”‘a basın.

Samsung-TV-Kanal-Taşıma-Sıralama

Samsung TV Kanal Sıralama ve taşıma işlemleri bu kadar.

TV menüsünden kanal taşıma ve sıralama için;

  • Televizyonun kumandasında yer alan Menü tuşuna basalım. Karşınıza açılacak olan pencere içerisinde Yayın bölümünün üzerine kumanda üzerinde bulunan yön tuşları ile gelerek OK tuşuna basalım.
  • Yayın sayfası içerisinde tekrar kumanda üzerinde yer alan yön tuşları yardımı ile Kanalı Düzenle yazısının üzerine gelerek tekrar kumandadan OK tuşuna basalım.
  • Karşınıza Kanalı Düzenle sayfası açılacaktır. Bu sayfa içerisinde ister tek tek ister toplu olarak kanal taşıma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Taşıma gerçekleştirmek istediğiniz kanalın üzerine gelerek kumanda üzerinde yer alan OK tuşuna basalım. Bu şekilde taşımak istediğiniz kanalı seçiyoruz. Seçim gerçekleştirdikten sonra kumandanızın alt kısmında yer alan kırmızı renkli (A) tuşuna basalım.
  • Kırmızı tuşa bastıktan sonra kumanda üzerinde bulunan yön tuşlarını kullanarak seçmiş olduğumuz kanalı yukarı aşağı götürerek istediğimiz yere konumlandıralım.
  • Kanalı taşıyarak istediğiniz yere koyduktan sonra seçimi bırakabilmek için tekrar kumanda üzerinde bulunan OK tuşuna basalım.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu