Sosyal Medya

Whatsapp Katalog Nedir, Nasıl Katalog Oluşturulur?

0
(0)

WhatsApp, “Business” (işletme) hesabı olan kullanıcılara yeni bir hizmet sunuyor. Whatsapp katalog ile küçük veya orta ölçekli işletmeler bundan sonra, ürünleri için katalog oluşturabilecekler. Bu katalog, işletme sahiplerinin işlerini kolaylaştıracak.

Whatsapp Katalog nedir?

WhatsApp Business uygulaması kullanıcıları, bir katalog oluşturarak ürünlerini ve hizmetlerini kolayca sergileyebilir ve müşterileriyle paylaşabilirler. Katalog, işletmenin profilinde görüntülenir.

Katalogdaki her ürün veya hizmet, benzersiz bir başlığın yanı sıra fiyat, açıklama, web sitesi bağlantısı ve ürün kodu gibi isteğe bağlı doldurabileceğiniz alanlar içerir. Bu tanımlayıcılar müşterilerin katalogdaki ürünleri tanımlamasını kolaylaştırır. İşletme sahipleri, kataloglarına en fazla 500 ürün veya hizmet yükleyebilirler.

Güncel bir katalog, mevcut ve potansiyel müşterilerin bir işletmenin ürün veya hizmetlerine göz atmasına ve işletmeyle bağlantı kurmasına imkan tanır. Müşteriler ilgilendikleri bir ürün veya hizmeti seçip arkadaşlarıyla paylaşabilir ya da sorularını iletmek için işletmeye mesaj gönderebilirler.

Whatsapp Katalog Nedir, Nasıl Katalog Oluşturulur?

Whatsapp Katalog Oluşturma

  • Whatsapp Business (WA Business) uygulamasını açın.
  • Ayarlar > İşletme AraçlarıKatalog kısmına gelerek Katalog Ekle seçeneğini seçin.

Açılan sayfada ürünleriniz için resimler ekleyebilir, ürün adı, fiyatı gibi bilgilerini girebilirsiniz. Ayrıca daha fazla alan seçeneğini seçerek ürün hakkında daha fazla detay bilgisi ekleyebilirsiniz.

Whatsapp kataloglarını mail, sms mesajı, facebook bağlantısı olarak da gönderebilirsiniz.

Whatsapp Katalog Paylaşma

Katalog paylaşma özelliği, küçük işletmelerin kataloglarını tanıtarak daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmalarına olanak verir.

Whatsapp katalog göndermek için;

  • WA Business uygulamasında Ayarlar > İşletme Araçları > Katalog yolunu izleyin ve göndermek istediğiniz kataloğa dokunun.
  • Açılan ekranın sağ üst köşesinde yer alan … üç noktaya dokunun
  • Açılacak menüden Paylaş seçeneğini seçin.

Daha sonra bu alan Facebook, Mail, Messenger, Instagram, SMS gibi seçenekleri seçerek Whatsapp Kataloğu paylaşabilirsiniz.

Son Güncelleme: 17 Temmuz 2020

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu