Nedir, Nasıl Yapılır

Sanal Cüzdan Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda dijital para birimi birikimlerinizi korumanız ve aynı zamanda güvenle harcamanız için sanal cüzdan nasıl yapılır anlatacağız.

Konuya yabancı olanlar için; Bitcoin ile popülerliğin zirvesinde ulaşan dijital para, kripto para gibi isimlerlede anılan Sanal Para Birimleri nelerdir, sanal paraların sembolleri ve anlamları nelerdir buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Dijital para birimlerinin (Kripto para) muhafaza edildiği cüzdanlar global anlamda “wallet address” olarak ifade edilmektedir. Bu adresler aynı bizim banka hesap IBAN’ları gibi nmaralrdan oluşmaktadır. Bu yazımızda şu an piyasada olup bilinirliliği en fazla olan digital para birimleri için sanal cüzdan oluşturma nasıl yapılır anlatacağız.

Sanal cüzdan oluşturarak birden fazla kripto para birimlerinizi tek cüzdan altında toplayabilmenizde mümkün.

Sanal Cüzdan Nasıl Yapılır?

Sanal cüzdan oluşturmak için öncelikle buraya tıklayarak freewallet sitesine giriniz.Burada standat üyelik edinmemiz bizim için yeterli olacaktır. Oldukça kısa olan üyelik formunu doldurunuz.

Sanal Cüzdan Nasıl Yapılır?

Üyelik formunuzu doldurmanız sonrasında vermiş olduğunuz e-mail adresinize bir onay postası gelecektir. Buradaki onaylama linkine tıklayarak hesabımızı aktifleştirelim.

Sanal Cüzdan Nasıl Yapılır?

Açılan ekranda hesabımıza giriş yapalım. Hesap giriş sonrasında ekranın sol tarafında pek çok coin çeşidi göreceksiniz.

Sanal Cüzdan Nasıl Yapılır?

İlk olarak bu coinlerden size uygun olanını seçin ve hemen ardında “Receive” sekmesine tıklayarak cüzdan adresimizi ve QR kodumuzu görebiliriz.

Sanal Cüzdan Nasıl Yapılır?

Bu şeilde tek bir sanal cüzdan oluşturarak tüm hesaplarınızı aynı anda yönetebilirsiniz.

Eğer almış olduğunuz Bitcoin’lerinizi cep telefonunuzda muhafaza edecekseniz Android için en iyi 5 Bitcoin cüzdanı uygulamarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu