Saplantılı Aşk Psikopat Aşık Filmleri

Saplantılı takıntılı aşklar edebi eserlerde sık sık konu olmaktadır. Bizde bu yazımızda karşılıksız, bazen ihtiraslı ve tutkuyla dolu saplantılı, psikopat aşık filmleri listesi hazırladık.

Saplantılı aşk yani psikoloji dilinde “Obsesif Aşk Bozukluğu” (OAB), aşık olabileceğinizi düşündüğünüz bir kişiye takıntılı, saplantılı aşk bozukluğunuz olduğu bir durumu ifade eder. Saplantılı olarak aşık (takıntılı) saplantılı aşk bozukluğuuğunuz kişiyi koruyup kollamaya, hatta takıntılı olarak onları kontrol etmeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Saplantılı Aşk Psikopat Aşık Filmleri

Psikopat aşık filmleri listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Krótki Film O Milosci – Aşk Üzerine Bir Film

psikopat aşık filmleri,

IMDB :  8.2

Yapım Yılı :  1988

Oyuncular : Grazyna Szapolowska, Olaf Lubaszenko, Stefania Iwinska

Saplantılı, psikopat aşık filmleri listemizde yer verdiğimiz Aşk Üzerine Kısa Bir Film (Krótki film o miłości), yönetmenliğini Krzysztof Kieślowski’nin yaptığı ve başrollerde Grażyna Szapołowska ve Olaf Lubaszenko’nun yer aldığı Polonya yapımı romantik drama filmi.

Film, Krzysztof Kieślowski ve Krzysztof Piesiewicz tarafından yazılmıştır.

Tomek, postanede çalışan genç bir memurdur. Kendi halinde ve son derece sıradan görünen yaşamının görünmeyen yüzünde, aslında derin, takıntılı bir ruh halini büyütmektedir.

Tam karşı binasında yaşayan Magda’ya karşı obsesif bir tutkuyla karışık bir aşk besleyen Tomek, sürekli olarak Magda’nın evini teleskopla izlemekte ve onunla ilgili olan herşeyi takip etmektedir. En sonunda bir gün Magda’ya duygularını itiraf eder, fakat ondan aldığı cevap Tomek’in bütün varlığını altüst edecektir. Acaba cinsel tutkuları, aşk sanarak bir yanılgı içerisinde miyiz, yoksa seksten daha güçlü ve bağımsız olan bir aşk duygusu gerçekten var mı?

Misery – Ölüm Kitabı

psikopat aşık filmleri, saplantılı aşk filmleri, hastalıklı aşk filmleri

IMDB : 7.8

Yapım Yılı : 1990

Oyuncular : James Caan , Kathy Bates , Richard Farnsworth , Frances Sternhagen , Lauren Bacall

Paul Sheldon kolay okunan popüler romanlar yazarıdır. Artık kariyerinde bir dönüm noktasında olduğunu düşünür, seri maceralarını yazdığı karakteri Misery Chastain’in öldürüp diziyi bitirir. Paul taşrada geçirdiği bir araba kazasından yaralı kurtulur. Onu bulup evinde bakmaya başlayan Annie Wilkes, şans eseri Paul’un sadık okurlarından biridir ve kahramanı Misery Chastain’in de sıkı bir hayranıdır. Son kitabı okuyup Misery’nin ölümüyle şoke olan kadın öfkeye kapılır ve Paul’u ayağından feci şekilde yaralayarak onu yatağa hapseder. Hem bölge şerifi hem de menajeri umutsuzca Paul’ü ararken o, gardiyanı Annie’ye özel bir Misery macerası daha yazmak zorundadır. Harry ile Sally Tanışınca yönetmeni Rob Reiner’ın bu müthiş başarılı Stephen King uyarlaması, o zamana dek gölgede kalmış aktris Kathy Bates’i şöhretle tanıştırmakla kalmamış, onu Oscar’la da buluşturmuştu..

La piel que habito – – İçinde Yaşadığım Deri

psikopat aşık filmleri,

IMDB : 7.6

Yapım Yılı : 2011

Oyuncular : Antonio Banderas , Elena Anaya , Marisa Paredes , Jan Cornet , Roberto Álamo , Eduard Fernández

Bir araba kazasında yanarak ölmekten son anda kurtulan eşini yanıklardan oluşan görüntüden kurtarmak için yeni bir deri yaratmak üzerine çalışmalar yapan estetik cerrahı Dr. Robert Ledgard (Antonio Banderas) on iki yıl boyunca evindeki laboratuvarında çalışmaya devam eder ve domuz-insan kanı karışımıyla elde ettiği bir deri üretir. Eşinin yanmış vücudunu görmesi üzerine intihar etmesi ve küçük kızlarının da buna şahit olmasından sonra büyük depresyon geçiren aile iyice hassaslaşmıştır. Küçük kız büyüdüğünde de psikolojisini bozan bir olay yaşayacak, bu olayın üzerine Dr. Ledgard, yaptığı deneyleri büyüterek adeta Dr. Frankenstein haline gelecektir.

The Reader – Okuyucu

psikopat aşık filmleri,

IMDB : 7.6

Yapım Yılı : 2008

Oyuncular : Kate Winslet , Ralph Fiennes , David Kross , Lena Olin , Bruno Ganz , Jeanette Hain

II. Dünya Savaşı ertesi, Almanya. Michael Berg adlı genç (Ralph Fiennes), kendisinin yaşça iki katı büyük olan Hanna Schmitz’e (Kate Winslet) aşık olmuştur. Gizli bir ilişki yaşayan ikilinin aşkı Hanna’nın bir gün ortadan kaybolmasıyla biter. Aradan 8 yıl geçmiştir ve hukuk okuyan Michael savaş suçları mahkemesinde gözlemcilik yapıyordur. Bir gün sanık sandalyesinde Hanna’yı görür. Mahkemede Hanna’nın geçmişi ortaya dökülürken, Michael ikisinin de hayatını değiştirecek bir sırrı ortaya çıkarır.

Hastalıklı aşk filmleri arasında yer alan bu yapımda Kate Winslet, bu rolüyle Altın Küre Ödülleri ‘nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Akademi Ödülleri ‘nde En İyi Kadın Oyuncu ödüllerinin sahibi oldu.

Bad Timing -Kötü Zamanlama

psikopat aşık filmleri,

IMDB : 7.0

Yapım Yılı : 1980

Oyuncular :Art Garfunkel, Theresa Russell, Harvey Keitel

Viena’da Amerikalı, genç bir kadın, aşırı dozda ilaç alarak intihar girişiminde bulunur. Kadın hastahanede tedavi altına alınır. Bu sırada bir polis memuru hastanın sevgilisinde bir şeylerin doğru gitmediğinden şüphelenerek, genç kadının Amerikalı profesör sevgilisinin geçmişini araştırmaya başlar ve biz filmdeki geri dönüşler vesilesiyle kadının intihara kadar uzanan olaylar zincirine tanık oluruz; alkol problemi, profesörle olan fırtınalı ve tutkulu cinsel yaşamı, birtakım korkuları ve Çek asıllı kocasından yabancılaşmaya başlama süreci…

Fatal Attraction – Öldüren Cazibe

psikopat aşık filmleri

IMDB : 6.9

Yapım Yılı : 1987

Oyuncular : Michael Douglas , Glenn Close , Anne Archer , Ellen Hamilton Latzen , Jane Krakowski

Dan Gallagher (Micheal Douglas), evli, başarılı ve mutlu bir avukat. Karısının evde olmadığı bir gün, partiye giden Dan, burada cazibeli bir kadın olan Alex Forrest (Glenn Close) ile tanışıyor ve birlikte oluyor. Küçük bir kaçamak yaptığını düşünen Dan ertesi gün kadını unutmak niyetinde, ancak Alex’ten kurtulmak sandığı kadar kolay değil.

Heaven Knows What – Yalnız Cennet Bilir

psikopat aşık filmleri,

IMDB : 6.7

Yapım Yılı : 2014

Oyuncular : Arielle Holmes , Caleb Landry Jones , Eléonore Hendricks , Buddy Duress , Necro

Saplantılı, psikopat aşık filmleri listemide yer verdiğimiz film New York’ta Heavy Metal’cilerin arasında takılan iki uyuşturucu bağımlısı gencin hikayesidir. Harley kendini pek ifade edememiş olsada Ilya’ya sırılsıklam aşıktır. Senaryosu Holmes’in hayat hikayesinden esinlenerek Safdie Kardeşler ve Ronald Bronstein tarafından yazılmıştır.

Mala Noche

psikopat aşık filmleri,

IMDB : 6.6

Yapım Yılı : 1986

Oyuncular :Tim Streeter, Doug Cooeyate, Ray Monge

1985 yapımı gus van santtarafından yönetilmiş siyah beyaz film. los angeles film eleştirmenleri birliği’nden en iyi bağımsız film ödülü almışlığı ve bir çok festivale katılmışlığı vardır.

Portland’da eski bir içki dükkanı işleten ve gay olan kahramanımız walt, meksikalı yasadışı bir göçmen olan ve tek kelime ingilizce bilmeyen johnny’ye aşık olur. Walt’ı hiç de çekici bulmayan johnny 25 dolar karşılığında walt’la birlikte olmayı kabul eder. Fakat daha sonra Walt’ın kızkardeşi Betty’yi görür ve olaylar gelişir.

In the Realm of the Senses – Tutku imparatorluğu

psikopat aşık filmleri,

IMDB : 6.6

Yapım Yılı : 1976

Oyuncular : Tatsuya Fuji, Eiko Matsuda, Aoi Nakajima

Nagisa Oshima’nın 70’li yıllarda büyük tartışma yaratan ve New York Film Festivali’nde yasaklanan erotik yapıtı.

Sada Abe (Eiko Matsuda) genç, hoş ve alımlı bir kadındır. Hizmetçi olarak bir dairede çalışan Sada, bir gün hane sahibinin kocasına karşı bir takım duygular beslemeye başlar. Kısa vakitte çift arasında başlayan duygusal bağlar cinselliğin zirve noktalarına kadar çıkacaktır.

Psikopat aşık filmleri listemize devam edelim.

Fear – Saplantı

psikopat aşık filmleri,

IMDB : 6.2

Yapım Yılı : 1996

Oyuncular : Mark Wahlberg, Reese Witherspoon, William Petersen

Nicole Walker (Reese Witherspoon) yaşamı boyunca güçlü, çekici, duyarlı, onu koruyacak ve dünyadaki herşeyin üzerinde tutacak bir erkeğin düşünü kurmuştur. David (Mark Wahlberg) tüm bu özelliklerin hepsine sahip ve hatta daha da fazlasına. O modern zamanda yaşamakta olan beyaz atlı bir prenstir. Kısa bir süre sonrasında Nicole ruhunu ve bedenini bu mükemmel genç adama kaptıracak ancak hiçbir şey göründüğü gibi değildir. O güzel yüzün bir de yırtıcı ve karanlık tarafı daha bulunmakta ve Nicole’ün en büyük düşü aniden en büyük kabusu olacaktır.

The Crush

psikopat aşık filmleri,

IMDB : 5.8

Yapım Yılı : 1993

Oyuncular : Cary Elwes , Alicia Silverstone , Jennifer Rubin , Kurtwood Smith , Amber Benson

Psikopat aşık filmleri listemizdeki bu film, yakışıklı bir gazeteciye kafayı takan yeni yetme bir kızın, kendisine ilgi gösterilmeyince son derece tehlikeli bir hal almasını konu alıyor.

Obsessed – Saplantı

psikopat aşık filmleri,

IMDB : 5.0

Yapım Yılı : 2009

Oyuncular : Beyoncé Knowles , Idris Elba , Ali Larter , Jerry O’Connell , Bonnie Perlman

Derek Charles (Idris Elba) büyük bir terfi almış varlıklı ve başarılı üst düzey yöneticidir, başarılı kariyerinin yanı sıra güzel karısı Sharon (Beyonce Knowles) ilede mutlu bir evliliği vardır. Herşey geçici bir personel olarak işe başlayan (Ali Larter) Lisa‘nın baştan çıkarıcılığına kapılması ve bir kaçamakla tehlikeye girecektir. “Derek” in artık aile ve iş hayatı kontrolü dışındadır.

The Roommate – Oda Arkadaşı

psikopat aşık filmleri,

IMDB : 4.8

Yapım Yılı : 2011

Oyuncular : Minka Kelly, Leighton Meester, Cam Gigandet

Üniversite öğrencisi olan Sara (Minka Kelly), Rebecca (Leighton Meester) ile oda arkadaşı olduktan sonra kendi ve arkadaşlarının güvenliğinin tehlikede olduğunu görecektir.

You Get Me – Beni Tavladın

psikopat aşık filmleri,

IMDB : 4.6

Yapım Yılı :2017

Oyuncular : Bella Thorne , Halston Sage , Taylor John Smith , Nash Grier , Anna Akana

Tek gecelik ilişkinin ardından Holly, Tyler’a karşı tehlikeli bir takıntı geliştirir ve “aşklarını” canlı tutma umuduyla onun lisesine geçiş yapar.

Sadakatsizlik, entrika, ihanet… Beyazperde de bir hayli ilgi görmüş ihanet ve aldatma üzerine çekilmiş en iyi yasak aşk filmlerini buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu