Sinema - TV

Aldatma, İhanet üzerine çekilmiş en iyi Yasak Aşk Filmleri

Yasak Aşk ve Aldatma üzerine çekilmiş en iyi Filmler.

Sadakatsizlik, entrika, ihanet… Beyazperde de bir hayli ilgi görmüş ihanet ve aldatma üzerine çekilmiş yasak aşk filmleri.

En iyi Yasak Aşk Filmleri

L’amour l’après-midi – Öğleden Sonra Aşk

Tutkulu Yasak Aşk Filmleri

IMDB puanı 7.8

Oyuncular:Aurora Cornu, Béatrice Romand, Bernard Verley, Claude Bertrand, Claude-Jean Philippe

Genç ve başarılı avukat Frederic’in Helene ile mutlu bir evliliği vardır. Fakat evlendikten sonra Frederic diğer kadınlara düşkün biri olmuş ve Helene’den gittikçe uzaklaşmaya başlamıştır.

Eyes Wide Shut – Gözü Tamamen Kapalı

Tutkulu Yasak Aşk Filmleri

IMDB puanı 7.4

Oyuncular: Tom Cruise , Nicole Kidman , Madison Eginton , Jackie Sawiris , Sydney Pollack , Leslie Lowe , Peter Benson , Todd Field , Michael Doven

Tom Cruise ve Nicole Kidman’ın başrolünde olduğu film evli bir çiftin yeni bir deneyim içerisine girerek içlerindeki en gizli ve en güçlü dürtüleri bulmalarını konu edinir. … 1999 yılı yapımı Eyes Wide Shut birçok tür içerisinde yönetmenin unutulmaz filmlerini arkasında bırakmış Stanley Kubrick’in son filmidir.

Carne trémula – Çıplak Ten

Tutkulu Yasak Aşk Filmleri

IMDB puanı 7.4

Oyuncular: Francesca Neri, Javier Bardem, Liberto Rabal

Yirmi yaşındaki Victor, ilk birlikteliğini bir diskoda tanıştığı Elena ile yaşar. Genç kadını aklından çıkaramaz ve onu yeniden görmek için evine gider. Ancak uyuşturucu bağımlısı Elena’nın o gece görmek istediği tek kişi satıcısıdır.

Sex, Lies, and Videotape – Seks Yalanları

Tutkulu Yasak Aşk Filmleri

IMDB puanı 7.2

Oyuncular: Andie MacDowell , Peter Gallagher , James Spader , Laura San Giacomo

Steven Soderbergh’in ilk uzun metraj yönetmenlik denemesinden akıllarda kalacak bir film.Graham, John’un uzun zamandır görüşmediği eski bir okul arkadaşıdır ve bir gün kadın düşkünü arkadaşı John, onun melek gibi karısı Ann ve arsız kardeşi Cynthia’nın hayatlarına aniden girer. Teker teker hepsi Graham’ın kişisel planına doğru çekilmeye başlarlar… aralarındaki ilişkileri sonsuza dek değiştirerek!

Io sono l’amore – Benim Adım Aşk

Tutkulu Yasak Aşk Filmleri

IMDB puanı 7.1

Oyuncular: Edoardo Gabbriellini, Flavio Parenti, Tilda Swinton

Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi ile tanınan İtalyan yönetmen Luca Guadagnino’nun Oscar’a da aday olan filmi Benim Adım Aşk, İtalya’da tekstil işiyle uğraşan zengin bir ailenin trajik öyküsünü anlatıyor. Ailenin hasta büyükbabası işi oğlunun ve torununa bıraktığını ilan eder. Evin Rus asıllı gelini Emma (Tilda Swinton) hem kocasının ve oğlunun iş seyahatleri hem de kızının evi terketmesi yüzünden kendini yalnız hisseder. Aşkı Antonio ile tanışan Emma kendini yeni bir dünyada bulur…

Haepi-endeu – Mutlu Son

Tutkulu Yasak Aşk Filmleri

IMDB puanı 7.0

Oyuncular:Govinda, Ileana D’Cruz, Kareena Kapoor, Preity Zinta, Saif Ali Khan

Kafası karışık bir yazar, bir sonraki eseri için ilham bulmak için yollara düşer ve bu macerasında bir çok satan kitap yazarına aşık olur. Asıl sorun ise o yazarın, aşka inanmayışıdır.

Young Adam – Tutku Nehri

Tutkulu Yasak Aşk Filmleri

IMDB puanı 6.5

Oyuncular: Alan Cooke, Andrew Neil, Arnold Brown, Emily Mortimer, Ewan McGregor

Serseri ruhlu Joe, 1950’lerin İskoçya’sında, Glaskow ile Edinburgh arasında çalışan mavnalardan birinde iş bulur. Mavnanın sahibi Les ile arkadaş olur ve birlikte vakit geçirmeye başlarlar. Bu arada Les’in karısı Ella’yı baştan çıkarmaktan da kendini alamaz. Joe ve Les’in, bir akşam üzeri suda rastladıkları genç bir kadın cesedi üzerine polis soruşturma açar. Joe’nun Cathie isimli bu kadınla bir geçmişi olduğu anlaşıldığında, Ella ile ilişkisi de tutkulu bir hal almaya başlamıştır.

We Don’t Live Here Anymore – Aşk Artık Burada Oturmuyor

Tutkulu Yasak Aşk Filmleri

IMDB puanı 6.3

Oyuncular: Mark Ruffalo , Laura Dern , Peter Krause , Naomi Watts , Sam Charles

Linden ve Evans aileleri kapı komşularıdır. Hank ve Edith Evans evliliklerinin tüm heyecanı sönmüş orta yaşların başındaki bir çifttir. Hank’in bütün ilgisi yazdığı kitabına yönelmiştir ve karısının ihtiyaçlarını görmezden gelmektedir. Edith ise evliliğinde kaybettiği heyecanı kapı komşusu Jack ile yaşadığı kaçamaklarla gidermeye çalışır. Ancak bu kaçamaklar Jack için pahalıya patlayacaktır. Jack’in karısı Terry olanları öğrendiğinde sessiz kalmak yerine, kocasının sadakatsizliğine aynı şekilde cevap vermeyi seçer. Amerikan banliyölerinden birisinde yaşayan dörtlü, içlerine düştükleri çapraz ilişkilerden sıyrılmaya çalışırken, bir yandan da hayata karşı duruşlarıyla da yüzleşirler.

Karşılıksız, bazen ihtiraslı ve tutkuyla dolu saplantılı, psikopat aşık filmlerini buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Son Güncelleme: 22 Mart 2021

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu