Tap Windows nedir, nasıl kaldırılır ?

Tap Windows kaldırma

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

VPN kullananların karşılaştığı Tap Windows nedir, zararlımı dır, Tap Windows nasıl kaldırılır yazımızda bulabilirsiniz

Eğer bilgisayarınıza bir VPN programı yüklediyseniz, örneğin VPN Unlimited, Hotspot shield, OpenVPN, CyberGhost gibi bir uygulama bilgisayarınızda yüklü olarak Tap-Windows 9.9.X uygulamasını görebilirsiniz.

TAP-Windows, Windows işletim sisteminde sanal TAP aygıtı işlevselliği sağlar. C: \ Program Files \ TAP-Windows klasörüne yüklenir  ve VPN yazılımınız çalışması için gereklidir.

TAP aygıtları tamamen yazılımda desteklenen sanal ağ çekirdek aygıtlarıdır – donanım ağ bağdaştırıcıları tarafından yedeklenmez. TAP sürücüleri , TAP aygıtlarının çalışması için kullanılır ve bunlar, Ethernet tünellemesi için düşük düzeyli çekirdek desteğiyle tasarlanmıştır.

TAP Windows teknik olarak zararlı bir yazılım değildir fakat girdiğiniz internet sitelerinden bağımsız reklamlar görüntülüyorsanız ve yazılımı ne zaman yüklediğinizi hatırlamıyorsanız, kötü amaçlı olarak bilgisayarınıza yüklenmiş olabilir.

Yazılımı bilgisayarınızdan kaldırmak, sisteminize herhangi bir zarar vermeyecektir. Yazılımı kaldırarak gereksiz reklamlar ve yükten kurtulabilirsiniz.

Tap windows nasıl kaldırılır ?

C:\Program Files\TAP-Windows altına yüklenen uygulamayı eğer VPn programı kullanmayacaksanız, veya kullandığınız VPn programını kaldırdıysanız silebilirsiniz. Herhangi bir sorun olmaz. Fakat önce VPn uygulamasını kaldırın. Eğer VPn uygulaması Tap-Windows 9.9.2 uygulamasını otomatik kaldırmazsa el ile siz kaldırın.

Tap Windows kaldırma

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol