Nedir, Nasıl Yapılır

Telefon Aksesuarı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2020

Gün boyu elimizden düşmeyen akıllı telefonlarımız için aksesuar bir tamamlayıcıdır. Aksesuarsız telefon düşünülemez. Peki Telefon Aksesuarı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Muhakkak ki aksesuarlar telefonlar için çok önemlidir. Akıllı telefonlarımızda kullandığımız şarj kablosu, powerbank, kılıf, jelatin, araç içi tutucu ve bunun gibi aksesuarları seçerken dikkat etmemiz gereken bazı özellikler vardır.

Telefon Aksesuarı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ülkemizde birçok ürün grubunda olduğu gibi mobil aksesuar satın alırken de tavsiye en önemli etken. Özellikle mağazalardaki satış temsilcilerinin mobil aksesuar tercihlerindeki en etkili yönlendirici olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında sezonsal trendler de pazarı şekillendiriyor.

Örneğin yazın seyahatler arttığından ve dışarıda daha çok vakit geçirildiğinden dolayı taşınabilir şarj cihazı satışları yükselişe geçiyor. Sezonun modası renk ve tasarımlarda aksesuarlara taşınıyor.

Şarj Kablosu

Sık sık kaybolan veya kopan bir parça olan şarj kablosu aslında çok önemli. Eğer kalitesiz bir kablo alırsak özellikle bilgisayarımız üzerinde bağlantı yaparken sıkıntılar çıkabilir. Kaliteli kablolarda sorun olmaz iken kalitesizlerde veri aktarımı yapılamayabilir.  İkinci sorun ise tabii ki kötü kabloların çabuk kopması ve telefonumuzun girişine tam oturmaması. Telefonumuzun şarj girişine tam oturmayan kablo da soketimize zarar verebilir. (Akılınızda bulunsun ;Temassızlık Yapan Şarj Kablosu Nasıl Düzeltilir?

Şarj Cihazı

Tabii ki en önemli parçalardan biride şarj cihazları. Kalitesiz şarj cihazları telefonumuza, bataryamıza zarar verebilir. Aşırı kalitesiz olanlar yangına bile yol açabilir. Bu nedenle özellikle şarj aleti alırken mutlaka kaliteli bir ürün almaya mümkün ise telefonunuzun kendi üreticisinin şarj aletini almaya özen gösterin. (Mutlaka Bakın:Şarj Cihazının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?)

Taşınabilir Şarj Aleti

Şarj aleti kadar önemli olan ürünlerden biri de taşınabilir şarj cihazları bu tür cihazlar eğer kalitesiz üretilirlerse telefonumuza veya batarayamıza zarar verebilirler. Daha da önemlisi bu cihazların içinde kullanılan piller kalitesiz ise şarj esnasına patlayabilir ve buda yaralanmalara yol açabilir. (Yardımcı olabilir; Powerbank Nedir? Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?)

OTG Kablosu

Piyasa da bir çok otg kablosu bulunmakta açıkçası bu konuda çok da para vermek istemiyorsanız ortalama bir fiyata çok iyi ürünler bulmak mümkün. Otg kablosu alırken kablo kalitesine ve telefon girişine tam uygun olmasına dikkat etmeniz yeterli. (Daha fazla OTG bilgisi için ; USB OTG Kablo Nedir, Ne İşe Yarar ?)

Kılıf ve Ekran Koruyucu

Piyasada bir çok kılıf ve ekran koruyucu bulunmakta. Fakat kaliteli bir ürün almazsak isek telefonumuz korunuyor sanırken en ufak bir kazada ekranımız kırılabilir veya kasası çizilebilir. Bu nedenle telefonumuzu iyi ürünlere emanet etmekte fayda var. (Kabarcıksız Telefon Ekran Koruyucu Jelatini Nasıl Takılır?)

Araç Tutucuları

Bu tür tutuculara tam olarak ne ad veriliyor bilmemekle beraber kalitesiz bir ürün almanız durumunda seyahat sırasında yapışkanın aracınızdan çıkabileceğini ve telefonunuzun ciddi hasarlar alabileceğini biliyorum. Bu nedenle bu tür tutucuları alırken özellikle de motosiklet için motorunuza tam anlamıyla takıldığından emin olduğunuz, telefonu asla bırakmayacak bir ürün almanız faydanıza olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu