Sosyal Medya

Telefondan Facebook Uygulaması Nasıl Silinir ?

Bazı uygulamalar telefonda ön yüklü geldiği için silinemezler. Bu yazımızda örnek olarak telefondan Facebook uygulaması nasıl silinir anlatacağız.

Bazı telefonlarda ön yüklü olarak gelen uygulamalar vardır. Siz bu uygulamaları kullanmıyor olabilirsiniz ve bu tür uygulamalar telefon hazfızasında yer kaplıyor olabilir.

Ancak telefonda ön yüklü gelen uygulamaları silmek oldukça zordur. Android gömülü uygulamaları silme işlemine bir örnek vermek amacıyla telefondan Facebook uygulaması nasıl silinir anlatacağız.

Telefondan Facebook Uygulaması Nasıl Silinir ?

Telefonda bulunan Facebook uygulamasını silebilmek için bir kaç yöntem önereceğiz. Önce en zor olanından başlayalım.

FaceBook’u ADB komutları le telefondan kaldırmak;

# App Inspector isimli uygulamayı cihazınıza yükleyin.

App Inspector
Price: Free

# App Inspector uygulamasını yükledikten sonra çalıştırın ve “App List” düğmesine dokunun. Açılan pencereden Facebook’u bulun.

android gömülü uygulamaları silme

# Şimdi telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve hata ayıklama modunu açın. USB hata ayıklama modu nasıl açılır bilmiyorsanız aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz.

# Aşağıda verdiğimiz kodu kopyalayın ve Komut istemine veya terminale yapıştırın.

adb shell pm uninstall -k --user 0 XX

# XX bulunan yere App Inspector’dan aldığınız paket adını girmeniz gerekiyor. Paket adı App Inspector’da “com” veya “net” ile başlayan ve ardından noktalarla ayrılmış bir dizi kelime olarak bulunmakta.

Bu yöntemi doğru olarak yaptığınızda, Facebook’un cihazınızda devre dışı bırakıldığını belirten bir uyarı mesajı alacaksınız.

Ücretli uygulama kullanarak Facebook’u kaldırmak

Bu yöntem şu anda sadece LG ve Samsung’un telefonlarında işe yaramakta.

LG marka akıllı telefonunuz var ise; Package disabler pro for LG isimli uygulamayı Google Play Store üzerinden satın almanız gerekiyor. Fiyatı yaklaşık 18 tl.

Package disabler pro for  LG
Price: ₺19,99

Samsung marka akıllı telefonunuz var ise; Package Disabler Pro+ (Samsung) adlı uygulamayı satın almanız gerekiyor. Onun da fiyatı yaklaşık 20 tl.

# Uygulamaları satın aldıktan sonra telefonunuzda çalıştırın. Ardından Facebook uygulamasını bulun ve “uninstall” (kaldırma) düğmesine dokunun.

Son olarak eğer yukarıdaki yöntemleri yapamadıysanız Facebook’u devre dışı bırakın.

# Android cihazınızda Ayarlar > Uygulamalar yolunu izleyin.

# Facebook’u bulun ve üzerine bir kez dokunun.

# Facebook’u bulduktan sonra açılan sekmeden “Devre Dışı Bırak” düğmesine dokunun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu