1. Ana Sayfa
 2. SOSYAL MEDYA
 3. Tinder Nasıl Kullanılır, Tinder Püf Noktaları

Tinder Nasıl Kullanılır, Tinder Püf Noktaları

Tinder Nasıl Kullanılır, Tinder Püf Noktaları

Merhaba! Bu yazımızda son zamanların popüler arkadaşlık uygulaması olan Tinder hakkında bilgilerin yanında, Tinder püf noktaları vererek Tinder nasıl kullanılır anlatacağız.

Tinder nedir, Tinder Nasıl Kullanılır, Tinder Püf Noktaları nelerdir, Tinder benzeri uygulamalar hangileridir ?  İşte tüm yönleriyle Tinder yazımız.

Tinder Nedir, Nasıl Çalışır ?

Tinder, lokasyon bazlı çalışan, belirli km içindeki kullanıcıları bir birleri ile eşleştiren bir çöpçatanlık uygulamasıdır. Tinder özünde insanların arkadaş, eş ve partner bulmalarını kolaylaştırmak için yapılmış ücretsiz bir akıllı telefon uygulaması. Onu diğerlerinden ayıran özelliği ise işini basit ve en iyi şekilde yapıyor oluşu. Bu sebeple dünyada milyonlarca insan Tinder müdavimi olmuş durumda.

Uygulamanın mantığına bakacak olursak, insanlar burada ilk olarak, beğendiği insanları seçiyor. Seçmekle kalmayıp, karşı tarafında beğenmesi gerekiyor. Eğer iki taraf birbirini beğenirse, eşleşme sağlanıyor. Eşlenme sağlandığı taktirde iki taraf sohbet edebiliyor. Eğer eşlenme olmazsa, sohbet sağlanamıyor.

Tinder Nasıl Kullanılır ?

Tinder’ı akıllı cep telefonunuza ÜCRETSİZ olarak indirip, hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. AppStore ve Google Play linkleri aşağıdadır.

Tinder
Tinder
Developer: Tinder
Price: Free
Tinder
Tinder
Developer: Tinder Inc.
Price: Free+

Uygulamayı indirdikten sonra Tinder’a telefon numaranızla veya facebook hesabınızla hemen kaydolabilirsiniz. Eğer facebook hesabınızla kayıt yaparsanız facebook fotoğraflarınız profilinize otomatik olarak yüklenecektir ancak Tinder uygulamasından profilinizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Beğendiğiniz kişiyi kalp butonuna klikleyerek beğendinizi belirtiyorsunuz. Karşıdaki kişide sizi beğenirse sohbet açılıyor. Eğer beğenmezseniz çarpı simgesine veya kaydırma ile bir sonraki fotoya/profile geçiyorsunuz. Beğenmediğiniz karşı tarafa iletilmiyor. Birde süper (yıldız logusu) like var. Oda çok beğendim gibi bir anlamı var. Ancak buda sınırlı sayıda kullanabilirsiniz. Normal beğenmede sınırlı sayıda. Bunları tükettiğinizde açılması için 12 saat beklemeniz gerekiyor.

Tinder’ı kullanmak oldukça kolaydır. Genel olarak bakıldığında Tinder 3 bölümden oluşmaktadır. Profiliniz, eşleşme bölümü ve mesajlaşma alanı.

Tinder Püf Noktaları

Tinder Profil Ayarları

Tinder’da ekranın sol üst köşesinde bulunan Profil simgesine dokunup Ayarlar seçeneğini seçerek profil ayarlarınızı yapabilir, profil fotoğrafınıza dokunarak fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Tinder Nasıl Kullanılır, Tinder Püf Noktaları

Tinder’a Instagram Hesabı Nasıl Bağlanır ?

Tinder’a instagram hesabınızı bağlayarak daha fazla fotoğrafınızı paylaşabilirsiniz. Instagram hesabını tindera bağlamak için buradaki yazımıza bakabilir yada şimdi kısaca anlatımızdan bunu yapabilirsiniz.

 • Tinder uygulamasında Profil sekmesine gelin.
 • Fotoğrafınızın yanında bulunan Kalem (Düzenle) simgesine dokunun.
 • Instagram fotoğraflarımı göster sekmesi altında bulunan Instagram’a bağlan seçeneğini seçip Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi girerek giriş yapın.

Tinder Nasıl Kullanılır, Tinder Püf Noktaları

Tinder’da Yaş ve Mesafeyi Gizleme

Tinder’da normalde profilinizde yaşınız ve o kişiye olan uzaklık bilgileriniz gözükür. Ancak dilerseniz yaşınızı ve mesafenizi gizleyebilirsiniz. Bunun için :

 • Tinder uygulamasında Profil sekmesine gelin.
 • Fotoğrafınızın yanında bulunan Kalem (Düzenle) simgesine dokunun.
 • Sayfanın en altında bulunan Profilinizi Kontrol Edin sekmesi altında yer alan Yaşımı Gösterme ve Mesafemi Görünmez Kıl seçeneklerini aktif hale getirin.

Tinder Nasıl Kullanılır, Tinder Püf Noktaları

Tinder Püf Noktaları yazımzıa devam ediyoruz.

Tinder Bildirimlerini Açma ve Kapatma

Tinder, Yeni eşleşmeler, mesajlar, mesaj beğeniler, ve Super Likes gibi durumlarda size bildirim gönderebilmektedir. Tinder bildirim ayarlarını yapmak için.

 • Tinder uygulamasında Profil sekmesine gelin.
 • Dişli Çark Ayarlar simgesine dokunun.
 • Uygulama Ayarları sekmesi altında yer alan Bildirimlerden dilediğiniz açın veya kapatın.

Tinder Nasıl Kullanılır, Tinder Püf Noktaları

 

 Tinder’da Eşleşme

Tinder uygulamasını açtığınız zaman karşınıza direk olarak Eşleşme sekmesi açılacak ve çevrenizde Tinder kullanan kişiler gösterilecektir.

Tinder Nasıl Kullanılır, Tinder Püf Noktaları

Karşınıza açılan profilleri incelemek için profilin üzerine dokunmanız yeterlidir. Eğer o kişiyi beğendiyseniz Kalp simgesine, beğenmediyseniz çarpı simgesine dokunabilirsiniz. Ayrıca beğenmediğiniz kişileri geçmek için ekranı sağa veya sola kaydırarak diğer profillere geçiş yapabilirsiniz.

Eğer bir kişi çok beğendiyseniz ona Super Like gönderebilirsiniz. Süper like simgesi ekranın sağ alt köşesindeki Yıldız butonudur. Super Like gönderdiğiniz kişiye bildirim gitmektedir ve günlük sadece 1 tane süper like gönderme hakkınız bulunmaktadır. Dilerseniz uygulama üzerinden 25 adet Super Like’ı 2.36 TL’den satın alabilirsiniz.

Tinder Boost Nedir ?

Tinder’da Boost olayı vardır. Boost bulunduğunuz çevrede 30 dakika boyunca uygulamayı kullanan kişilere profilinizi öncelikli olarak göstermenizi sağlar. Böylece beğeni alma ve eşleşme olasılığınız artar. Şuan 5 adet boost 9.40 TL’dir ve her bir boost 30 dakika boyunca profilinizi bölgenizdeki en popüler profil yapar.

Tinder Plus Nedir ?

Tinder Plus, Tinder’ın ücretli versiyonudur diyebiliriz. Aylık 44.89 TL’ye Tinder Plus’a geçtiğiniz zaman:

 • Her gün 5 ücretsiz Super Like
 • Aylık 1 adet Boost
 • Son kaydırmayı geri alma
 • Tinder’da konum değiştirme
 • Reklamları kapatma gibi özellikler açılmaktadır.

Tinder’da Nasıl Mesajlaşılır ?

Tinder’da biriyle mesajlaşabilmeniz için öncelikle o kişiyle eşleşmeniz yani birbirinizi beğenmiş olmanız gerekmektedir. Uygulamada biriyle eşleştiğiniz zaman Tinder’ın sağ üst köşesinde bulunan mesajlaşma bölümünde eşleştiğiniz kişiyi görürsünüz. O kişiyi seçtiğiniz zaman mesajlaşma ekranı açılır ve dilediğiniz gibi mesajlaşabilirsiniz.

Tinder Hesabı Nasıl Silinir ?

Tinder hesabınızı her hangi bir sebepten dolayı silmek isteyebilirsiniz. Tinder hesabını silmek için :

 • Tinder uygulamasında Profil sekmesine gelin.
 • Dişli Çark Ayarlar simgesine dokunun.
 • Sayfanın en altında yer alan Hesabı Sil butonuna dokunun.
 • Gelen uyarı penceresinde Sil seçeneğini seçin.

Tinder Nasıl Kullanılır, Tinder Püf Noktaları

Ayarlar bölümünden eşleşmek istediğiniz cinsiyeti, arama mesafesini, yaş aralığını, görülme ayarını düzenleyebilir, yine bölümden ücretli olan Tinder Plus, Boost ve Super Like satın alabilirsiniz.

 Tinder Benzeri Arkadaşlık Uygulamaları

Peki Tinder bu alanda tek mi? Elbette hayır. Tinder bu alanda aslında birden fazla alternatife sahip bir uygulama. Biz de sizler için Tinder Benzeri Arkadaşlık Uygulamaları nı gözden geçirdik.

Tinder Püf Noktaları yazımız burada sona erdi. Tinder Püf Noktaları ‘na ekleyecekleriniz varsa yazı altına yazmanız halinde bu konuya adınızla birlikte dahil edilecektir.

Yorum Yap
Kaynak: teloji

Yorum Yap