Valorant Hata Kodları Nasıl Çözülür?

Valorant Hata Kodları

Son güncelleme: 23 Temmuz 2020

Riot Game’in Valorant oyununuda da zaman zaman oyunu başlatırken yada oyun esnasında bazı hatalar meydana geliyor.  Valorant hata kodları  yazımızda oyunda yaşanan bu hatalara ve çözümlerine yer vereceğiz.

Valorant Hata Kodları

Valorant için resmi olarak mevcut olan tüm Valorant  hata kodlarının çözümlerini sizler için derledik.

Hata kodu 4

Bu hata, hesabınızın isminin geçersiz olduğunu belirtir. Bu oyun hatasını çözmek için Riot hesabınıza girmeli ve hesabınızı güncellemelisiniz.

Hata kodu 5

Valorant hata kodları arasında oyuncuların sıkça karşılaştığı bir oyun hatasıdır. Bu hata kodu, hesabınızın başka bir cihazdan zaten oturum açtığını belirtir. Bu oyun hatasını düzeltmek için tüm cihazlardaki oturumu kapatmalısınız.

Hata kodu 7

Bu hata kodu, oturumun belirsiz bir sebepten ötürü açılamadığının anlamına gelir. Hesabınız için tanımladığınız e-posta hesabına girin ve hesabınızla ilgili herhangi bir nedenden ötürü yasaklamanın söz konusu olup olmadığını öğrenin. Öte yandan, bu sorun oyunun kendisinden de kaynaklabilir. Konuya ilişkin ayrıntılı bilgi almak için Valorant destek sitesini kontrol edebilirsiniz.

Hata kodu 8-21

Bu hata, Riot istemcisi ile ilgili birtakım sorunların olduğunu gösterir. Riot istemcisini yeniden başlatarak bu sorunu düzeltebilirsiniz.

Hata kodu 31

Bu, oyuncunun ismine ulaşılamadığı durumlarda karşılaşılan bir sorundur. Bu sorunun çözümü de hata kodu 8-21 ile aynıdır, Riot istemcisini yeniden başlatarak sorunun üstesinden gelebilirsiniz

Hata kodu 33

Bu hata kodu, Riot istemci işlemi kapatıldığını gösterir. Bu sorunu çözmek için Riot istemcisini yeniden başlatmak yeterli olacaktır.

Hata kodu 43

Oyuncular, sistem zaman aşımına uğradığında bu hata kodu ile karşılaşabilir. Bu hata kodu ile karşılaştığınızda Riot istemcisini yeniden başlatın.

Hata kodu 44

Vanguard çalıştırılamadığında önünüze bu hata kodu gelebilir. Bu sorunu çözmek için Riot istemcisini yeniden başlatın. Sorunun devam ettiğini görürseniz Vanguard’ı kaldırın ve Valorant’ı yeniden başlatın.

Hata kodu 45

Bu hata kodu, Vanguard’ın yeniden başlatılmasının gerektiğini ifade eder. Hata kodu 44’ün çözümünde olduğu gibi Riot istemcisini yeniden başlatın, sorunun devam ettiğini görüyorsanız Vanguard’ı kaldırın ve Valorant’ı yeniden başlatın.

Hata kodu 46

Bu hata kodu, oyunun geliştirici ekibinin oyunla ilgili çalışmalarının sürdüğünü gösterir. Bu süreçte oyuna girmeniz mümkün değildir. Bir süre bekledikten sonra tekrardan kontrol etmeniz önerilir.

Hata kodu 49

Bu hata, sohbetle ilgili bir hatadır. Riot istemcisini yeniden başlatarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Hata kodu 50

Bu hata, sesli sohbet doğru bir şekilde çalıştırılmadığında meydana gelen bir hatadır. Riot istemcisini kapatıp açarak sorunu düzeltebilirsiniz.

Hata kodu 51

Bu hataya grup oluştururken rastlanabilir. Riot istemcisini kapatıp açarak sorunu çözebilirsiniz.

Hata kodu 52

Beceri bilgileri ile ilgili bir sorun olduğunda bu hata kodu meydana gelebilir. Bu sorunla karşılaştığınız zaman Riot istemcisini yeniden başlatmanız gerekir.

Hata kodu 54

Bu hata Valorant içeriklerinin yüklendiği sıralarda meydana gelebilir. Riot istemcisini yeniden başlatarak sorunu düzeltebilirsiniz.

Valorant Platforma Bağlanırken Bir Hata Oluştu

  • Oyunu tamamen kapatın,
  • Bilgisayarım > “Hizmetler” kısmına giriş yapın,
  • Hizmetler kısmında açılan sayfadan “vgc” bulun,
  • vgc sağ tıklayın ve başlat yazısına tıklayın,
  • Bilgisayarı yeniden başlatın,
  • Oyuna giriş yapın

Riot Games tarafından 2019’da Project A ismi ile duyurulan, çeşitli beta aşamalarından sonra 2 Haziran 2020’de piyasaya sunulan Valoran oyunu hakkında bilgilere ve Valorant Sistem Gereksinimlerine buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol