Sosyal Medya

WhatsApp 3D Touch Nedir, WhatsApp 3D Touch Nasıl Kullanılır ?

3D Touch özelliği iOS cihazlarda kullanılan özelliklerden bir tanesi idi ve bu özellik WhatsApp için gelen dünkü güncelleme ile birlikte WhatsApp ‘ın özellikleri arasında da yer almaya başladı. Peki nedir bu WhatsApp 3D Touch özelliği şimdi biraz ona bakalım.

WhatsApp 3D Touch özelliği sizin telefonun ekranına dokunma şiddetine göre işlem belirliyor. Bu özellik sayesinde bir fotoğrafı, video’yu kolaylıkla gönderebilir ve paylaşabilirsiniz. Yada tıkladığınız bağlantının detaylarına ulaşabilirsiniz. Yani kısaca arayüzde kullanıcılara bir kullanım kolaylığı sunuyor. Farklı menülerden girişler yapmak yerine tıklama şiddetine göre işlem değişiyor ve sizi ona göre yönlendiriyor.

WhatsApp 3D Touch özelliği nasıl kullanılır konusuna bakacak olursak sizlere iki farklı kelimeden bahsedeceğiz. Bunlardan birisi “peek” bir diğeri ise “pop”. “Peek” sayesinde dokunduğunuz simgenin veya bağlantının detayının ön izlemesini görmüş olursunuz ancak “pop” sayesinde bizzat bağlantıya giderseniz. Yenilenen bu özellikler sayesinde WhatsApp kullanımı çok daha kolay oldu ve bu özellik komple arayüze uygulandığı içinde bir çok uygulamada işlem yaparken ve gezinirken çok daha rahat edeceksiniz.

Son Güncelleme: 4 Mayıs 2016

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu