Pokemon GO’da Batarya Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Dünyanın en popüler oyunu Pokemon GO’da batarya tasarrufu nasıl yapılır? Eğer yanınızda bir güç kaynağı taşımak istemiyorsanız, önerebileceğimiz iki yöntem var. Öncelikle Pokemon GO çok enteresan bir oyun. Çünkü işlemcinizi, kameranızı ve GPS bağlantınızı en üst düzeyde kullanıyor. O nedenle Pokemon GO’nun sistem gereksinimlerinde minimum 2 GB RAM kullanılması öneriliyor ki bizim önerimiz minimum 3 GB.

Pokemon GO’da Batarya Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Pokemon GO’da Batarya Tasarrufu Nasıl Yapılır1

  • Pokemon GO’da batarya tasarrufu modu bulunuyor. Bu özellik normalde kapalı olarak gelir. Çünkü oyundan alacağınız verimi düşüreceğine inanılıyor. Fakat bu tasarruf moduyla ilgili detaylı teknik bir açıklama yok. Zaten oyuncularda işe yaradığından şüpheli. Siz bu özelliği açtıktan sonra ikinci yöntemi de uygulayın.

Pokemon GO’da Batarya Tasarrufu Nasıl Yapılır2

  • Pokemon GO konum bilgileriniz için Google Haritalar’dan yararlanıyor. Yani oradaki haritaları oyun oynarken bir yandan indirmiş oluyorsunuz. Bu da ciddi bir efor demek. Oysa bu Google Haritalar’da çevrimdışı harita indirmeniz mümkün. Böylece hem veri kaybını önlemiş olacak; hem de oyunda hız kazanacaksınız. Oyunda indirmek istediğiniz alanı seçin ve özel bir isim vererek indirme işlemini başlatın.
Bu yazı 260 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

İçerik önerileri, tanıtım yazısı ile diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.