Android Bildirim Seslerini Değiştirmek

Android Bildirim Seslerini Değiştirmek

Akıllı telefonunu özelleştirmeyi seven kullanıcılar yeni bir cihaz aldıklarında ilk iş olarak Android bildirim seslerini değiştirmek istiyor. Akıllı telefonlarımız sürekli internete erişir durumda ve e-posta, WhatsApp, Facebook, Twitter, LinkedIn, Hangouts gibi servislerden gün içerisinde onlarca kez bildirim gelebiliyor. Cihazınızın bildirim seslerini özelleştirerek rahatsız edici varsayılan seçenekten kurtulabilir, kendinizi daha rahat hissedebilir ya da tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Android bildirim seslerini değiştirmek için kullanabileceğiniz MegaSound adlı hayli başarılı bir uygulama mevcut. Android 4.3 ve daha güncel işletim sistemine sahip cihazlara kurulabilen uygulama kolayca kullanılabiliyor ve işlem sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz.

MegaSound bildirim sesleri konusunda kontrolü ele alıyor ve telefonu ihtiyaçlarınıza uygun şekilde düzenlemenize olanak tanıyor.

Android-Bildirim-Seslerini-Değiştirmek

Uygulama arayüzünde varsayılan bildirim sesini değiştirmek istediğiniz kurulu uygulamaya basitçe dokunun. Karşınıza gelen ekranda yeni bir bildirim sesi veya zil sesi tercih edebilirsiniz. Listenin başlangıcında varsayılan bildirim sesi ve zil sesleri yer alıyor, sonrasında ise akıllı telefona eklenen diğer seçenekler görüntüleniyor. Dilediğiniz sesi ayarlayabiliyorsunuz. Araç ile yaptığınız düzenlemeleri daha sonra geri almak isterseniz yine aynı aşamaları takip edip MegaSound arayüzünden dilediğiniz sesleri kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu