Mobil

Android için En İyi Dosya Yöneticileri

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Telefonlarda standart olarak gelen bir dosya yöneticisi mevcuttur. Ancak bunu yeterli bulmayan kullanıcılara Android için En İyi Dosya Yöneticileri ‘ni derledik.

Artık bir nevi bilgisayara dönüşen bu telefonlarda çok çeşitli dosyaları saklayabiliyorsunuz. Android cihazınızdaki dosyaların karma karışık bir hal aldığı zamanlar olmuştur.

Android cihazınıza kuracağınız bir Dosya Yöneticisi ile dosyalarınız arasında gezinebilir, onların üzerinde isimlendirme, taşıma, sıkıştırma gibi işlemler yapabilir dahası dosya ve uygulamalarınızı her an yönetebilirsiniz!

Peki ama en iyi dosya yöneticisi hangisi ? Android için En İyi Dosya Yöneticileri yazımızda sizler için bu soruya cevap arayacağız.

Android için En İyi Dosya Yöneticileri

ES File Explorer

Ücretsiz olarak sunulan ES File Explorer, basit ve çekici bir tasarıma sahip olan bir dosya yöneticisi. Uygulamayı kişisel zevklerinize göre yeniden düzenleyebiliyorsunuz. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde akıcı bir şekilde dosyalarınız üzerinde işlemler yapabilirsiniz.

Android için En İyi Dosya Yöneticileri
Uzaktan medya oynatma, resim görüntüleme, metin dosyalarını okuma, dosya arama, dropbox entegrasyonu, ftp istemcisi, çoklu pencere yönetimi gibi geniş özelliklere sahip olan ES File Explorer’ı mutlaka denemelisiniz.

ES Dosya Yöneticisi
Price: Free

Root Explorer

Özellikle Root’lu cihazlar için bir nimet olan Root Explorer uygulaması, Android için geliştirilmiş en iyi dosya yöneticilerinden biri. Root’lanmış cihazların sistem dosyalarını açması ve değiştirilmesine izin vermesi en büyük özelliklerinden biri.

Android için En İyi Dosya Yöneticileri
Görünüm menüsünden hangi tür dosyaların görüntüleneceğini, sıkıştırılmış dosyaların nasıl açılacağını ve ana dizin sekmesinin hangi klasör olacağına kadar karar verebildiğininiz birçok seçenek bulunmaktadır. Çoklu dosya seçme özelliği sayesinde, dosyalar üzerinde kopyala, yapıştır, taşı, sil gibi işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Root Explorer’ı, Google Play’den 9.33 TL’ye satın alabilirsiniz.

Root Explorer
Price: ₺32,99

Solid Explorer

Android için geliştirilen farklı ve yenilikçi bir dosya yöneticisidir. Sürükle bırak özelliği, dosya paylaşma, farklı türdeki dosyaları açma, ZIP, TAR.GZ, RAR gibi arşiv dosyalarını okuma gibi özellikleri bulunan Solid Explorer diğer birçok özelliğiyle farkını ortaya koyuyor.

Android için En İyi Dosya Yöneticileri
FTP, SFTP ve SMB/CIFS istemcilerine erişme, FTP’den dosya paylaşımı, SkyDrive, Google Drive ve Dropbox gibi bulut depolama servislerine dosya gönderimi gibi özellikler de uygulamada bulunuyor. Uygulama Google Play üzerinde Trial versiyonu bulunmakta. 14 günlük kullanım süresi bulunan deneme sürümünden sonra, kullanmaya devam edebilmek için 4.62 TL ödeyip, Solid Explorer Unlocker uygulamasını satın almanız gerekiyor.

Astro File Manager

Astro File Manager, tüm bulut hizmetlerini destekleyen, hem cihazınızdaki hem de online olarak sakladığınız dosyalarınızı yönetmenizi sağlayan bir dosya yöneticisi. Kullanışlı arayüzü ile düzenleme, kopyalama, arama gibi temel işlevlere kolayca erişebiliyorsunuz.

Android için En İyi Dosya Yöneticileri
Astro File Manager’in gelişmiş özellikleri arasında Görev Sonlandırıcı, arşiv fonksiyonları, indirme yöneticisi, dosya tarayıcısı, SFTP erişimi de bulunmakta. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

File Explorer

File Explorer ile ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araçlara birkaç tıklama ile ulaşabiliyorsunuz. Ücretsiz temel sürümünde bulunan özellikler; hareket ve kaydırma, yakınlaştırma ve uzaklaştırma, arama ve index becerileri, metin editörü, resim görüntüleme ve sıkıştırılmış dosyaları görüntüleme gibi özellikler yer alıyor.

Android için En İyi Dosya Yöneticileri

Standart bir kullanıcı için tüm özellikleri ücretsiz bulunduran uygulamanın bazı özellikleri sizin için yetersiz kalıyorsa uygulama içi satın alma seçenekleri ile başka özellikleri de satın alabiliyorsunuz.

File Commander

Hem akıllı telefon ve tabletlerinizde kullanabileceğiniz şık bir dosya yöneticisidir. Cihazınızın hafızasındaki dosyalar, SD kartlardaki dosyalar ve bulut depolama sistemlerinde yer alan dosyalara aynı anda erişebilmenize imkan tanıyan uygulama sayesinde, bu işlemler için farklı uygulama aramanıza son veriyor.

Android için En İyi Dosya Yöneticileri
Belgeler, resimler, müzikler, videolar ve internet kısayolları gibi dosya türlerini açmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Dosyalarınızı internet üzerinden ve Bluetooth üzerinden paylaşabilirsiniz.

 X-plore File Manager

Ücretsiz olarak sunulan uygulama kolay kullanımı ve basit arayüzüyle dikkat çekiyor. Cihazınızda bulunan her türden dosya ile işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

Android için En İyi Dosya Yöneticileri
Uygulamanın özelliklerine değinecek olursak; çift ağaçlı yapı, bulut depolama desteği, resim, video, ses ve metin dosyalarını görüntüleme, hex görüntüleme, FTP, SMB, zip ve rar dosyalarını açma gibi temel birçok işlevi bulunan uygulamayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

X-plore File Manager
Price: Free

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu