1. Ana Sayfa
 2. Smart TV- Uydu
 3. Netflix Hata Kodları

Netflix Hata Kodları

Netflix Hata Kodları

Netflix ekranında, “Netflix bu içerik şu anda oynatılamıyor Hata Kodu:12345″ gibi uyarıları alıyorsanız en sık karşılaşılan Netflix hata kodları ve bunların nasıl çözüleceğini bu yazımızda ele alacağız.

Netflix, müşterilerine büyük bir film ve TV şovu kütüphanesine erişim sağlayan popüler bir yayın hizmetidir. Bu hizmete, Android ve iOS platformu için kullanılabilen özel bir uygulama ile yada her bilgisayar aygıtından erişilebilir.

Netflix yayınını izlerken belirli bir hata kodu ile karşılaşıyorsanız aşağıda sunduğumuz sık karşılaşılan Netflix hata kodlarındaki çözümleri deneyebilirsiniz.

Netflix hata kodu: tvq-pb-101

Cihazınızda Netflix’in içeriğinizi yürütmesini engelleyen bir HDCP sorunu olabilir. Sorunu çözmek için:

 1. HDMI kablosu kullandığınızdan emin olun.
 2. Tüm alıcıları veya stereo ekipmanı aradan çıkararak cihazınızı doğrudan televizyonunuza bağlayın.
 3. HDMI kablonun uçlarının yerlerini değiştirmeyi deneyin.
 4. Yeni bir HDMI kablo deneyin.
 5. Televizyonunuzdaki diğer HDMI bağlantı noktalarından birini deneyin.
 6. Varsa başka bir televizyondaki HDMI bağlantı noktasını deneyin.

Başka bir televizyonda izleyebildiyseniz, orijinal televizyonun HDMI girişinde bir sorun olabilir. Yardım için televizyon üreticisiyle iletişime geçin.

Netflix hata kodu: tvq-pm-100

Netflix sorunları genellikte ağ hataları, internet hataları nedeniyle yaşanmaktadır. Hizmet erişimini engelleyen bir ağ hatası sebebiyle oluşmaktadır. Bunun için sorunun çözümü için aşağıda çözüm adımlarını deneyelim.

 1. Akıllı Tv, Telefonlar, Tablet ve bağlantı kurduğunuz cihazları yeniden başlatınız. Televizyonu kapattıktan sonra 1 dakika bekleyin ve yeniden açınız.
 2. Samsung Smart Tv kullanıyorsanız Smart Hub sıfırlaması yapmanız gerekebilir. Bunun için internetten veya Televizyon kılavuzundan kontrol ediniz.
 3. Diğer cihazlardan biri olan Xbox One cihazlarda uygulamaları kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz. İnternet ağlarını kontrol ediniz.
 4. İnternet bağlantınızın olup olmadığı kontrol ederek sorunun kaynağı nereden kaynaklı, cihazdan mı veya ağ bağlantısı onu kontrol ediniz.

Yukarıda adımları kontrol ediniz ve netflix hata kodu tvq-pm-100 problemi tekrar yaşanıyor mu kontrol sağlayınız.

Netflix hata kodu: m7361-1253

Bilgisayarınızda M7361-1253 hata koduyla karşılaşıyorsanız bu durum genellikle bilgisayarın Netflix hizmetine bağlanmasını engelleyen bir ağ bağlantısı sorununa işaret eder.

Tarayıcı ayarlarını ve bağlantınızı kontrol edin.

Netflix hata kodu: U7361

Bu sorun genel görülme platformu Windows 10 işletim sistemli cihazlardan kaynaklıdır. Bu problemin nedeni, yanlış yükleme konumu olarak Netflix tarafından paylaşılmıştır.

 • Windows + I harfine basarak “Ayarlar” penceresini açalım.
 • Sistem > Uygulama ve Özellikler > Netflix > Taşı

Sistem dosyalarının kurulu olduğu bölüm bu genelde C: sürücüsüdür. Bu bölümüne uygulamayı taşıyınız.Daha sonra şifahen cihazı yeniden başlatınız.

Netflix Hata Kodu: H7361

Windows bilgisayarınızda H7361-1255-80070241 hata koduyla karşılaşıyorsanız bu durum genellikle cihazınızda yenilenmesi gereken bilgiler olduğunu gösterir

 1. Bilgisayarınızı tamamen kapatıp yeniden başlatın.
 2. Netflix’i tekrar deneyin.

Netflix Hata Kodu: M7121

Bilgisayarınızda M7121-1101 hata koduyla karşılaşıyorsanız bu durum genellikle bilgisayarınızın bağlı olduğu ağ veya tarayıcınızda saklanan bilgilerle ilgili bir soruna işaret eder.

 1. Netflix çerezini web tarayıcınızdan temizleyin
 2. Ağınızın yayın izlemeyi desteklediğinden emin olun
 3. Ev ağınızı yeniden başlatın
 4. Wi-Fi sinyal gücünüzü artırın
 5. Bilgisayarınızı doğrudan modeme bağlayın
 6. Varsayılan bağlantı ayarlarını geri yükleyin

Netflix Hata Kodu : M7355

Bilgisayarınızda M7355-1204 hata koduyla karşılaşıyorsanız bu durum genellikle tarayıcınızla ilgili bir soruna işaret eder. Speed Browser gibi desteklenmeyen tarayıcıların kullanılması, Netflix’in dizileri ve filmleri oynatmak için kullandığı oynatıcıya engel olabilir.

Netflix Hata Kodu: M7399

Bilgisayarınızda M7399-1260-00000026 hata koduyla karşılaşıyorsanız bu durum genellikle tarayıcınızda saklanan ve yenilenmesi gereken bilgilere işaret eder.

 1. Sayfayı yenileyin
 2. Gizli göz atmayı kapatın
 3. Bilgisayarınızı yeniden başlatın
 4. Kullanılabilir depolama alanını kontrol edin
 5. Google Chrome tarama verilerini temizleyin

Netflix Hata Kodu: nw-3-6

Bu durum genellikle cihazınızın Netflix hizmetine erişimini engelleyen bir yapılandırma veya ağ bağlantısı sorununa işaret eder.

Netflix Hata Kodu:  UI3010

Bu sorun iki türlü yaşanabilmektedir. İnternet tarayıcı üzerinde yenilenmesi gereken verilerden kaynaklı olarak ve ağ sorunları nedeniyle Netflix Hata Kodu UI3010 problemi alabilirsiniz.

Hatayı gidermek için aşağıda şu yolları uygulamak suretiyle sorunu gidererek, düzeltmeye çalışacağız.

 • Tarayıcı önbelleğini temizleyin
 • Adsl modem veya internete bağlandığınız diğer cihazları yeniden başlatın
 • Bilgisayarda Wi-Fi ağı kullanıyorsanız kablolu bağlantıya geçiniz veya bunun tam tersini yaparak kullanın.
 • İnternetin olup olmadığını başka bir cihaz üzerinden deneyin.
 • Wi-Fi sinyal gücünüz zayıfsa bunu sinyal artırıcılar ile kuvvetlendiriniz.

Netflix Hata Kodu: F7020

Netflix Hata Kodu F7020 mesajı genellikle bilgisayar kullanıcıları tarafından sıklıkla yaşanan hatalardır. Bu hatada “Maalesef bir sorun var. Birden fazla netflix sekmesi” hata mesajı alabilirsiniz.

Bu hata kaynağı Netflix hesabının birden fazla yerde açık olduğunu göstermektedir. Bu hatayı gidermek için şu yolu seçebilirsiniz.

Netflix çalıştığı diğer tarayıcıları kapatınız ve tekrar deneyiniz. Son adım olarak Hesap adımı kısmından tüm cihazlardan çıkarak tekrar yeniden oturum açınız.

Netflix Hata Kodu:120

Bu hata genellikle cihazınızda saklanan, depolanan bilgilerinin yenilenmesi gerektiğini işaret etmektedir. Hangi cihazla bağlanıyorsanız aşağıda durumu gözden geçirmeniz gerekilecektir.

Netflix Apple Tv ile bağlı olarak kullanıyorsanız, cihazı elektrik prizinden fişini çıkararak 2 veya 3 dakika bekleyerek cihazın geçici hafızasının silinmesine, resetlemesini sağlayınız.

Akıllı telefon veya tablet olarak İphone, İpad, İpod touch cihazdan bağlanıyorsanız cihazı kapalı konuma alınız. Cihazı yine 2 ~ 3 dakika kapalı tuttuktan sonra yeniden başlatınız. Daha sonra cihazı açtıktan sonra yeniden Netflix bağlanmayı deneyiniz.

Netflix Hata Kodu 120 sorunu Android cihazda bu hatayı alıyorsanız Ayarlar > Uygulama > Netflix > Önbellek Temizle adımını gerçekleştirin.

Android cihazınızı kapalı konuma alarak 2 veya 3 dakika kapalı tuttuktan sonra yeniden başlatarak Netflix Hata Kodu 120 hatasını alıp almadığını kontrol ediniz.

Netflix Hata Kodu: 500

Sizde böyle bir sorun ile karşınıza çıkıyorsa muhtemelen Netflix hizmetine bağlanmasını engelleyen bir donatımsal sorun olduğunu göstermektedir.

Netflix Hata Kodu 500 hatası çözümü için aşağıda vereceğimiz çözüm önerilerini yerine getirerek çözüm sağlayalım.

Cihazını kapatın ve 15 ~ 20 saniye kapalı tuttuktan sonra yeniden başlatınız. Böylece Netflix Hata Kodu 500 problemi yaşamayacaksınız.

Netflix Hata Kodu: M7353-5101

Bu problem kullandığınız internet tarayıcısı başta Google Chome, Safari, Yandex, Explorer, Edge, Mozilla gibi tarayıcılarda düzgün çalışmayan bir eklentiden kaynaklı olduğu belirtilmektedir. Bunun neler yapılır.

İlk başta Google Chrome çok kullanılan bir tarayıcı olduğu için bu tarayıcımızın güncel olup olmadığını kontrol edin eğer güncel değilse Google Chrome Güncelleme nasıl yapılır yazımızı okuyarak güncelleme ve denetleme işlemlerini yapınız.

Son olarak eklentileri teker teker devre dışı bırakarak sorunun hangi eklentiden kaynaklandığını kontrol ederek sorunu tespit etmeye çalışalım.

Yukarıda verilen çözüm yollarını uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatarak Netflix Hata Kodu M7353-5101 tekrar kontrol ediniz.

Netflix Hata Kodu: NW-2-5

Bu sorun Netflix hizmetlerine bağlanmaya çalışırken oluşan bir ağ hataları nedeniyle NW-2-5 Netflix Hata Kodu sorunu yaşanabilmektedir. Şimdi oluşan bu ağ hataları nedeniyle bu sorunu farklı cihazlarda çözüm yollarını aşağıda vererek deneyeceğiz.

 • Okul iş yeri veya kamu kurumlarında ağlarda filtreleme yapılabilmektedir. Bu ağlarda kablosuz ağlar veya kablolu ağlarda filtreler varsa video izleme, film izleme gibi siteler engellenebilir. Böyle bir şey varsa NW-2-5 Netflix Hata Kodu hatası alınabilmektedir. Bu nedenle yapacağınız bir şey olmayacaktır.
 • Kullandığınız internete cihazların bağlı olduğundan emin olunuz.
 • İnternet bağlantısında bir problem olup olmadığını farlı cihazlarla bağlanarak test ediniz. İnternette sorun olması nedeniyle NW-2-5 Netflix Hata Kodu problemi oluşacağı için Netflix yayınlarında sorun yaşanabilir.
 • Cihazları yeniden başlatmayı deneyin.
 • Modemin üzerinde ışıkların yandığından emin olunuz. Modem üzerinde ışıklar nedir konusunda yazımızı ayrıca okuyabilirsiniz.
 • Dns ayarları kontrol ediniz.
 • İnternet ağınızda sorun varsa internet sağlayıcınızda irtibata geçiniz.

Netflix Hata Kodu: 11003

Eğer Netflix 11003 hatası ile karşılaşıyorsanız bu sorunun nedeni, Netflix hizmetine erişimi engelleyen ayarlardan kaynaklı olarak yaşandığını işaret etmektedir. Bunun için Netfix oturumunu açtığınız cihaz ayarlarından kontrol edilmesi gerekmektedir.

Cihaz olarak Android telefonlardan, Tablet üzerinden giriş yapıyorsanız şu ayarları kontrol ediniz. Ayarlar > Geliştirici Seçenekler > bu adımlarla ETKİNLİKLERİ SAKLAMA öğesinde işaret varsa bunu kaldırın. Uygulamayı yeniden başlatarak tekrar izlemek için deneyiniz.

Eğer normal WiFi üzerinden Bilgisayar veya diğer cihazlar Netflix 11003 problemi yaşanıyorsa bu cihazları yeniden kapatarak, açınız. Kablosuz ağ kontrollerinizi sağlayın modemi yeniden kapatın açın ve tekrar bağlanmaya çalışınız.

Yorum Yap