Android Telefon Rehberini Gmail’e Yedekleme

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Gmail rehber senkronizasyonu ile Android Telefon Rehberini Gmail’e Yedekleme yapabilir, gmailde telefon rehberi görme ve gmail rehberi geri yükleme işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Android telefonunuzun çalınma, kaybolma yada bozulması gibi durumlarla karşılaştığınızda rehberinizin telefonunuzla birlikte uçmasını gmail rehber yedekleme ile önleyebilirsiniz.

Daha önceki yazılarımızda Android Telefondaki Tüm Verileri Yedekleme Nasıl Yapılır  anlatmış ve En iyi Android Ücretsiz Yedekleme Uygulamaları ‘ndan bahsetmiştik. Bütün bunlarla uğraşamam bana sadece telefon rehberi yedeği yeterli olur diyenler için bu yazımızda en kolay yöntem olan Android Telefon Rehberini Gmail’e Yedekleme konusunu detaylı olarak anlatacağız.

Android Telefon Rehberini Gmail’e Yedekleme

Telefon rehberini yedeklemek için bir gmail hesabınızın olması gerekir. Gmail rehber senkronizasyonu ile telefondaki kişileri yedekleyebilirsiniz.

Android sisteminin yedekleme için sunduğu kendi dahili senkronizasyon sistemi sayesinde rehber, resimler, takvim, indirdiğiniz uygulamalar ve daha bir çok bilgiyi Google Gmail hesabınıza yedekleyebilirsiniz.

Bunun için ilk olarak telefonunuzun Ayarlar menüsüne ve oradan Hesaplar bölümünü girin.

Android Telefon Rehberini Gmail’e Yedekleme

Hesaplar bölümünde Hesap Ekle‘ye tıklayarak bir gmail hesabı ekleyin.

Android Telefon Rehberini Gmail’e Yedekleme

Hesabınızı yönergeleri takip ederek ekledikten sonra, telefonun hangi verileri düzenli olarak senkronize edeceğini, yedeğini alacağı rehber, resimler, takvim, indirdiğiniz uygulamalar ve daha bir çok bilgiyi Google Gmail hesabınızla senkronize ederek korumanıza olanak sağlıyor.

Hesaplar bölümünde eklediğiniz, veya daha önce ekli olan hesaba tıklayarak, içerisinde hangi servislerin yedeğinin alınacağına dair sağ taraftaki onay kutularını seçebilir yada kapatabilirsiniz.

Son olarak cihazın genel yedeği için Ayarlar bölümünden Yedekle ve Sıfırla menüsüne tıklayın. Yedek hesabınızı ekleyin. Üstteki verilerimi yedekle ve otomatik geri yükle bölümünü de aktif etmeyi unutmayın.

Android Telefon Rehberini Gmail’e Yedekleme

Android telefonları yedekleme işlemi bu kadar.

Gmailde telefon rehberi görme

Bu adrese girerek yedeklenen verilerinizi görebilirsiniz.Adresine girin ve yedekleme yaptıysanız rehberinizi göreceksiniz.

Yada Gmail’e girin,  sol üstte gmail yazısına tıklayın açılır menüde rehber seçeneğine tıklayın. Sizi otomatik rehberinize yönlendirecektir.

Android Telefon Rehberini Gmail’e Yedekleme

Peki rehber yedeği telefonuma nasıl yükleyeceğim ?

Gmail rehberi geri yükleme

Bunun için telefonunuzda rehber>menü>içe aktar>dahili depolama>Gmail adresiniz yolunu takip ederek de yedeklemiş olduğunuz rehberi geri yükleyebilirsiniz

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol