Android uygulamalarına nasıl şifre konulur?

Birçok kullanıcı için arama yapmadan ya da herhangi bir mesajı kontrol etmeden önce her seferinde ekran kilidi ile uğraşmak gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Ama elbette verilerinizi ve özel bilgilerinizi korumak önemli. Peki korumak istedikleriniz hangi verileriniz? Hesap makinesine girmeden önce ekran kilidi ile uğraşmak ya da her seferinde şifre girmek istememeniz çok doğal. İşte böyle düşünenler için ücretsiz bir uygulama olan AppLock önerilebiler. Bu uygulama ile telefonunuzda bulunan seçeceğiniz uygulamalara şifre koyarak kullanımını kolaylaştırabilirsiniz. Aynı zamanda telefonunuz da daha güvenli olacaktır. Uygulamayı şu şekilde kullanabilirsiniz :

1) Play Store’a girip Applock uygulamasını indirin, kurun ve çalıştırın.

2) Uygulamayı ilk açışınızda size bir şifre soracak. Hatırlanabilir bir şifre belirleyin ve onaylayın.

photostrip-2013-11-27-1-w628

3) Size güvenlik ve teyit için bir e-mail adresi soracak. Her zaman bir e-mail adresi vermeniz gerekmiyor fakat bence güvenlik için bunu yapmakta fayda var.

4) Program açıldığında karşınıza şifre koyabileceğiniz uygulamalar çıkacak. Hepsini şifrele gibi bir seçenek olacak fakat bunu yapmayın çünkü tüm uygulamalara girmeden şifre girmek ayrıca sıkıcı olacaktır. Buradan istediğiniz uygulamaları seçin ve kilit açma deseni çizin. Bu sizin yeni şifreniz olacak. Aynı zamanda cihazda uygulama kurulup kaldırılması gibi özellikleri de bu uygulama sayesinde engelleyebilirsiniz.

photostrip-2013-11-27-2-w628

5) Uygulamanın ayarlar bölümünden gizlilik ayarlarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

6) Aynı zamanda uygulama da zaman kilidi, konum kilidi gibi farklı seçenekler yer alıyor. Bunların arasından size en uygun olanı uygulayabilirsiniz.

photostrip-2013-11-27-3-w628

Bu süreci bitirdikten sonra AppLock yaptığınız seçimler için bir sonraki girişinizde şifre soracaktır. Böylece verilerinizi artık daha güvende olacak!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu